„S ohledem na aktuální vývoj situace s šířením nemoci COVID-19 rozhodlo vedení společnosti o prodloužení dočasné odstávky výroby o další týden. Opětovné zahájení výroby je naplánováno po Velikonocích na úterý 14.4.2020,“ uvedl PR manažer Pavel Barvík. 

Výroba v nošovickém závodu je pozastavena od 23. března. „Stále platí, že zaměstnancům bude náležet náhrada mzdy ve výši 70 % průměrného výdělku,“ doplnil Barvík.

V individuálním režimu ale pojede převodovkárna, a to vzhledem k tomu, že závod KIA v Žilině bude normálně vyrábět již od následujícího pondělí - 6. dubna 2020.

„Příští pondělí a úterý tak pojede standardní výroba, ve středu a čtvrtek pak budou tamní pracovníci doma spolu s ostatními zaměstnanci na procentech,“ uvádějí odboráři.

K TÉMATU 

Informace o Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC)
Vysokokapacitní nošovický závod HMMC s technicky vyspělým zařízením je prvním výrobním závodem Hyundai v Evropě, který zahájil výrobu v listopadu 2008 a zaměstnává 3 300 lidí. Vyrábí 1.500 aut denně a více než 300.000 ročně. V loňském roce závod oslavil výrobu svého třímiliontého vozu, kterým byl model i30N a miliontého Tucsonu, jehož výroba tvoří 70% výrobní kapacity. Auta z HMMC byla loni distribuována do 69 zemí na 5 kontinentech. Počátkem března závod zahájil výrobu prvního elektrického vozu nové generace Kona Electric. Ten se připojí k pěti dalším modelům, které jsou v současné době vyráběny: i30 hatchback, i30 fastback, i30 kombi,  i30 N a Tucson.