„Silnice jsou bez větších problémů sjízdné. Technické služby, které ve Frýdku-Místku zajišťují zimní údržbu komunikací ve vlastnictví města, věnují zvýšenou pozornost vozovkám s nebezpečným stoupáním a klesáním, zatáčkám, křižovatkám a autobusovým zastávkám,“ sdělila tisková mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

„V terénu byla veškerá naše technika a devět traktorů smluvních partnerů. Všichni dělají co mohou, aby silnice byly bez problému sjízdné. Komunikace jsou nepřetržitě proplužovány, kopcovité úseky jsou navíc ošetřovány inertním a místy i chemickým posypem. Upozorňujeme řidiče, aby byli opatrní zejména v dojezdech na křižovatky, v zatáčkách a na vozovkách s nebezpečným klesáním nebo stoupáním,“ varoval dispečer zimní údržby Technických služeb z Frýdku-Místku.

Ve městě jsou ale také silnice, které jsou ve vlastnictví Moravskoslezského kraje nebo státu. Jejich údržbu provádí Správa silnic MS kraje. Mezi krajské silnice se řadí ulice Bruzovská, Lískovecká, Revoluční, J. Opletala, 17. listopadu, Ostravská, Na Vyhlídce, Staroměstská a Slezská. Ve vlastnictví státu jsou komunikace na ulicích Hlavní, Příborská a Beskydská. Údržbu těchto komunikací provádí Správa silnic MS kraje. V případě jakýchkoliv nepředvídatelných událostí mohou lidé kontaktovat dispečink zimní údržby na telefonním čísle 558 443 213, který je k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně.

O odklízení sněhu v převážné části Třince se stará společnost Nehlsen. „I když taky u nás poměrně dost nasněžilo, cesty, chodníky a parkoviště, které máme na starost, se nám daří udržovat v dobrém stavu, takže o nějaké nezvladatelné kalamitě se nedá hovořit. V pohotovosti máme neustále dva sypače na štěrk a jeden na sůl. Na úpravu chodníků nasazujeme čtyři stroje. Jsou to speciální traktory a multikáry s pluhy. Kromě toho ještě máme k dispozici frézy. Na směny se točí dohromady šedesát pracovníků. Někteří jsou ale ze subdodavatelských firem,“ vysvětlil vedoucí údržby komunikací společnosti Nehlsen Vladimír Kasztura, jenž naznačil, že podle dlouhodobé předpovědi by se až do Vánoc žádná obleva konat neměla.

Do dopravních komplikací se v pondělí 13. prosince odpoledne kvůli sněhu dostávali řidiči na komunikaci č. I/56 směr Ostravice – Staré Hamry – na Bílou. Tento úsek byl zhruba na dvě hodiny pro nákladní vozidla zcela neprůjezdný. Osobní auta sem mohla pouze se zimní výbavou a s maximální ostražitostí. V opačném směru byla komunikace pro nákladní i osobní vozy uzavřena. Policisté odkláněli dopravu již na křížení silnic I/56 a I/35 – na křižovatce Hlavatá.

Během víkendu se na Frýdecko-Místecku přihodilo celkem sedm dopravních nehod, které si vyžádaly škodu za téměř 150 tisíc korun. Jeden pasažér byl lehce zraněn. „Dopraváci“ zjistili, že příčinou většiny havárek byla nepřiměřená rychlost na zasněžených vozovkách.