Distribuce ochranných roušek přímo do schránek byla ve Frýdlantu nad Ostravicí zahájena 4. dubna. Látkové roušky se dostanou do domácností formou vložení do poštovních schránek.

Distribuci provádějí hasiči jednotek sboru dobrovolných hasičů města Frýdlant nad Ostravicí.

Ilustrační foto.
K zápisu do školky poprvé nebude potřeba razítko pediatra

„Vzhledem k tomu, že mnozí lidé již mají určité množství roušek svépomocí zajištěno, budou v první fázi do každé schránky vloženy dva kusy roušek. Jedná se o látkové roušky, které lze vyprat, vyžehlit a opakovaně použít,“ vysvětlila Helena Pešatová, starostka města.

V případě, že by tento počet pro potřeby obyvatel nebyl dostačující, mohou kontaktovat pracovnice městského úřadu na čísle 558 604 111 nebo emailem jcupova@frydlantno.cz, s uvedením počtu roušek a adresy, kam mají být roušky doručeny.

ZŠ Dobrá se připravuje na příchod nových prvňáčků.
VIDEO: Dobrá připravila projekci školy pro budoucí prvňáčky

V případě panelového či bytového domu je důležité mít řádně označeny poštovní schránky. Vedení města Frýdlantu nad Ostravicí neustále pracuje na tom, aby mohlo distribuovat další roušky a aby se dostaly všem občanům města i městských částí Nová Ves a Lubno.

I ve Frýdlantu putují roušky přímo do schránekZdroj: Archiv města

Lidé, kteří nemají o roušku zájem nebo jich mají dostatek, mohou tuto informaci uvést také na své poštovní schránce, roušky pak poputují potřebným.

Doplňování automatů ve Frýdku-Místku.
V automatech ve Frýdku-Místku přibyl anitbakteriální gel, dezinfekce je levnější

Ve Frýdlantu nad Ostravicí si velmi cení pomoci všech, kteří se zapojili do šití roušek bez nároku na odměnu a roušky věnovali svým sousedům, známým, spolupracovníkům i městu pro další distribuci občanům.

„Děkujeme Vám všem, že jste ohleduplní ke svému okolí, respektujete nařízení vlády a řídíte se pokyny na ochranu svého zdraví i nás všech,“ zakončila starostka města.