„Počasí nám momentálně přeje. Na svahu máme odhadem asi šedesát centimetrů sněhu, což je v porovnání s minulou sezonou, která byla hodně slabá, velký rozdíl. Dojezd k našemu areálu je naprosto ideální. Parkoviště je zdarma. Během víkendu máme pro lyžaře, kteří si zakoupí celodenní permanentku, dárek v podobě bramborového placku. Ten určitě přijde vhod," pozval všechny milovníky lyžování Petr Mikeska ze Ski areálu Opálená ve Pstruží.

V areálu Ski Bílá leží podle vedoucího Jaroslava Vrzguly v průměru čtyřicet centimetrů sněhu, místy dosahuje vrstva až 80 centimetrů. „Podmínky jsou výborné. Nasněžilo každý den tak pět deset centimetrů, v týdnu jsme i zasněžovali. Oproti minulému týdnu, kdy to bylo špatné, se podmínky podstatně zlepšily," řekl Jaroslav Vrzgula s tím, že ve středisku jsou v provozu všechny sjezdovky.

Ski areál Sviňorky v Morávce se rovněž těší během víkendu na lyžaře. „Můžeme jim nabídnout perfektně upravený svah, na kterém je asi půl metru sněhu. V některých místech máme ale nastříkaných až dva metry pro případ, že by přišla nějaká obleva. Potom bychom jednoduše sníh roztáhli. Dobrou zprávu máme i pro běžkaře, protože chceme upravit běžeckou trať kolem Trávného. O víkendu pořádáme navíc akci, během které budeme lidem testovat lyže. Zájemci si budou míst možnost i lyže za nízké ceny zakoupit," slíbil vedoucí zdejšího areálu Bohdan Volný.

Za lyžováním můžete vyrazit i do Řeky, která má dvě sjezdovky. Červená sjezdovka v Řece, která měří zhruba třináct set metrů, je sice mimo provoz, modrá sjezdovka ale funguje. V areálu funguje půjčovna a lyžařská škola. Od pátku 11. ledna zde začalo i večerní lyžovaní. O víkendu 12. a 13. ledna bude otevřeno od 9 do 16 hodin a od 17 do 21 hodin.