„Cílem naší služby je přiblížit se návštěvníkům, kteří by si třeba cestu do našeho informačního centra nenašli. Mobilní informátoři jim poradí, kam se vydat na výlet, jaká další zajímavá místa mohou v regionu navštívit nebo pozvou na významné akce, které se ve městě konají.

Díky tomu získají návštěvníci města a regionu rychle a efektivně informace, a zároveň i my zpětnou vazbu z dané lokality,“ přibližuje Monika Konvičná, ředitelka informačního centra

Mobilní informátory ve výrazných zelených tričkách s označením Tourist Info mohou lidé potkat ve Frýdku-Místku i v Beskydech. V úterky a středy se s nimi návštěvníci setkají na turisticky významných místech ve Frýdku-Místku a nejbližším okolí. Budou se pohybovat v rekreační oblasti Olešná, v okolí frýdeckého zámku nebo u přehrady Baška. Ve čtvrtky pak vyrazí do Beskyd, například na Pustevny, Ondřejník, Gruň nebo Prašivou. 

Každým rokem osloví mobilní informátoři na dva tisíce turistů a na základě zájmu návštěvníků rozdají stejné množství informačních materiálů. Převážně se jedná o návštěvníky z České republiky, ale v loňském roce oslovili také zahraniční turisty hlavně z Polska nebo Holandska.