Ředitel inkubátoru Michal Banot tvrdí, že inkubátor by měl postupně vytvořit podmínky pro start až 20 firem především z oboru informačních a komunikačních technologií.

Jedna z firem, která se rozvíjí v třineckém inkubátoru, plánuje, že bude dodávat kompletní audiovizuální a prezentační sady. Další z firem vyvíjí nový produkt nazvaný e-marketing, který má za cíl snížit náklady na marketing a zefektivnit marketingovou komunikaci firmy, a třetí firma vyvíjí a navrhuje internetové prezentace, grafiku a webové stránky.

Podle Banota by neměl být problém obsadit do konce roku asi další dvě kanceláře. Přednost mají mít absolventi vysokých škol, kteří se budou chtít uchytit se svými vědeckými poznatky a nápady na trhu. "Po prázdninách se studenti zase začínají vracet. Nechceme jich ale přijmout více, abychom se mohli začínajícím podnikatelům dostatečně věnovat. Ale zase bychom byli neradi, kdyby zájem nebyl, protože oni navzájem těží i ze synergie," řekl Banot.

Firmy mají k dispozici levnější poradenství a vzdělávání, odbornou pomoc a díky dotaci na provoz platí i levnější nájemné. První rok firmy hradí polovinu z celkového nájemného, druhý rok 60 procent a třetí rok už 70 procent. Jedna kancelář i se službami tak v prvním roce užívání vyjde i dotací na 2000 korun měsíčně, uvedl Banot.