„Hala nebude patřit mně, ale spolku – neziskové organizaci,“ podotkl při včerejším jednání zastupitelů Zdeněk Navrátil, významný frýdecko-místecký podnikatel. Reálná cena, za kterou se dá hala vybudovat, je podle něj okolo 55 milionů korun, byť má mít skromné zázemí. Pokud nenastanou žádné problémy, stavět by se mohlo začít ještě letos. „V této chvíli máme základnu 170 dětí, ti nejstarší jsou třinácti a čtrnáctiletí kluci a bude se to dále rozrůstat,“ dodal Navrátil, který v oddíle působí také jako trenér.

Magistrát vstup soukromého investora přivítal. Pro prodej pozemků a poskytnutí investiční dotace hlasovali všichni přítomní zastupitelé.

„Máme v investicích hlavní cíl, a to je postavit víceúčelovou halu na 11. základní škole, která bude především sloužit jako školní tělocvična a následně ji budou v určitém pořadí priorit využívat míčové sporty. Už nyní je na její využití přetlak. Počítá se tam s florbalem, volejbalem, basketbalem, házenou,“ řekl náměstek primátora Jiří Kajzar.

Celková cena za halu včetně doprovodných staveb se odhaduje na 200 milionů korun, začít stavět by se mělo ještě letos. „Náš rozpočet není nafukovací, vítáme další zdroje, které by se s námi mohly podělit o financování dalších sportovních zařízení,“ doplnil Jiří Kajzar.

Nová basketbalová hala vyroste na pozemcích mezi fotbalovým areálem Stovky a 5. základní školou v ulici Elišky Krásnohorské. Vybudování haly přijde vhod také tamní škole, kam chodí zhruba 800 žáků, pro které jsou k dispozici jen tři školní tělocvičny. Náměstek primátora Pavel Machala poukázal na vysokou vytíženost stávajících tělocvičen ve městě, které nejsou schopny pojmout všechny mládežnické sporty. „Jsem rád, že tady přichází subjekt, který má zájem vybudovat tělocvičnu, která nám tady chybí, na rozvoj mládežnického sportu,“ podotkl.