„Přišli jsme se podívat, jak ta spolupráce funguje,“ pravil 44letý Třinečan Radek Misiorz, který přivedl i své děti, jedenáctiletého Davida a osmiletou Moniku. „Ať se podívají,“ dodal Misiorz.

Podle třinecké starostky Věry Palkovské se v sobotu jednalo o jedenáctý ročník. „Každý rok je trochu jiný. Letos je to hlavně o prevenci a pod patronací hasičů,“ řekla.

Vrcholem dvouhodinové akce byla simulovaná nehoda dvou osobních automobilů, která skončila na sobě. „Hasiči museli ve spolupráci s rychlou záchrannou službou zachraňovat dva zraněné řidiče. Zatímco zraněná řidička byla při příjezdu venku, hasiči se pustili do vyprošťování druhého řidiče, který prorazil přední okno, ale dolní částí těla byl zaklíněn ve skle a uvnitř auta,“ popsal mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči museli použít speciální nůž na vyřezání předního skla a pomocí hydraulických nůžek odstřihli střechu auta a vyhnuli ji. Pak za dohledu lékaře opatrně podložili pod zraněného páteřovou desku a na zemi jej obrátili z břicha na záda.

„Bylo to hodně poučné v tom, jak se o postižené starali,“ řekl Deníku čtyřiadvacetiletý Miroslav Bujnoch, který zásah sledoval společně se svou dvacetiletou přítelkyní Lucií Kramplovou.