Technickou prohlídkou procházejí všechny vleky a také veškeré vybavení střediska: rolby, skútry i sněžná děla. Ski areál Mosty už také zveřejnil nový ceník - na rozdíl od některých jiných středisek se ceny ski-pasů změnily pouze o koruny.

Letní atrakce i na podzim

„Specializovaná firma na údržbu vleků a lanovek u nás momentálně provádí technickou prohlídku. Chceme být dobře připraveni na zimu a doufáme, že letos bude pro nás velmi dobrá: To znamená hodně sněhu po několik měsíců,“ říká ředitel Ski areálu Alois Martynek s tím, že je to přání všech provozovatelů vleků, kterým loňská zimní sezóna přinesla velké finanční ztráty.

Návštěvníci mosteckého Ski areálu proto v těchto dnech mohou na jedné louce potkat symboly zimy i léta: sněžná děla a zároveň lidi užívající si na trampolínách, lezeckých stěnách nebo na horských kolech. „Přestože se citelně ochladilo, stále k nám jezdí zájemci o adrenalinové vyžití a my je nechceme zklamat, proto některé letní atrakce budou přístupné veřejnosti až do příchodu opravdové zimy,“ říká Táňa Lasotová ze SKI Beskydy.

Novinky pro zimní sezonu

Majitelé Ski areálu se chtějí letos ještě více pojistit proti vrtkavosti počasí a dokoupili další dvě sněžná děla. Proto také v těchto dnech probíhá zajištění energetické dostatečnosti. „Děla budou rozmístěna po svahu v menších rozestupech a tedy lépe pokryjeme sjezdovky umělým sněhem. Na vytvoření souvislé vrstvy pro lyžování nám stačí pár dní pod bodem mrazu,“ dodává Alois Martynek.

Vleky se v areálu uvádějí do pohybu pokud je na sjezdovce pokrývka 20 až 30 centimetrů technického sněhu. Lyžaři se už také mohou na webových stránkách seznámit s novým ceníkem, kde došlo pouze ke korunovým změnám u jednotlivých položek. Naopak, Ski areál opět nabízí velmi zajímavé slevy pro školy a lyžařské kurzy.

V letošní zimní sezoně bude organizaci a provoz lyžařské školy zajišťovat firma Lyžařská a snowboardová škola SUN Ski & Board School – pobočka největší sítě lyžařských a snowboardových škol v České republice.

„Navyšujeme ceny pouze o změnu sazby DPH, chceme nadále zůstat finančně dostupní pro celou veřejnost, i rodiny s malými dětmi. Celé dopoledne u nás může dospělý člověk lyžovat za 230, dítě od 6 let za 170 korun,“ dodává Martynek. V areálu je již čtyři dny v týdnu, tj. pondělí, úterý, čtvrtek a pátek, v době od 10 až do 17 hodin otevřen veřejnosti SKI servis.