„Sleduji dlouhodobé předpovědi. Dá se říct, že nám trvá týden, než dáme bazén do provozuschopného stavu. Ale zatím nemám nějaké pevné datum. Předpokládám, že otevřeme nejpozději 15. června, může to však být i prvního,“ naznačil.

O sportoviště se v minulosti starala městská firma TS-technické služby Jablunkov. Mokroš byl loni s premiérovou sezonou spokojen, byť do areálu dvakrát vnikla velká voda – nejdříve v květnu a pak i září. „To už bylo naštěstí po sezoně. Řeka stoupla a vylila se z koryta. Udělali jsme nějaká protipovodňová opatření, ale do budoucna se to bude muset řešit komplexně,“ dodal nájemce koupaliště.

V loňském roce přišlo necelých devatenáct tisíc návštěvníků. Sezonu zachraňoval červenec – první prázdninový měsíc totiž podle Mokroše přišlo 85 procent všech lidí. „Prostě v srpnu nebylo počasí,“ shrnul. Naznačil, že v pěti nebo šesti případech se v areálu během jednoho dne sešlo tisíc a více lidí.

Údaje z let, kdy se o areál starala firma TS, hovoří jasně – maximum bylo 22 tisíc návštěvníků, většinou jich ale v sezoně přicházelo kolem patnácti tisíc. „Drtivá většina jsou opravdu místní,“ poznamenal Mokroš s tím, že část lidí přijíždí ze slovenských a polských příhraničních obcí. „Máme spočítané trojí ceny, v celém areálu se platí eurem i zlotými,“ upozornil. Například vstupné 25 a 50 korun znamená přesně jedno a dvě aura. „Na loňských cenách určitě zůstaneme,“ pravil podnikatel.

Podle něj je logické, že do Jablunkova k vodě nejezdí moc lidí z Ostravy, i když i to se občas stane. Třeba tehdy, když se v okolí koná nějaký velký festival. „Pro letošní sezonu toho moc nevymýšlíme. Zůstane to při starém,“ pravil Petr Mokroš.

Přesto se na jablunkovském koupališti 9. července plánuje v pořadí druhý motorkářský sraz, který bude spojen s hudební produkcí. Letošní program má být v porovnání s loňskem ještě propracovanější. „Přijede třeba Vilém Čok,“ uvedl Mokroš.