Moravskoslezský kraj podpoří filmaře, kteří si pro natáčení vyberou právě tento region. Podpora pro začínající i zavedené produkce má v kraji rozvíjet filmovou tvorbu, posílit cestovní ruch i zlepšit image kraje. Region filmařům nabízí jedinečné lokace i atmosféru. Mohou si pro natáčení vybrat nejen zajímavá industriální prostředí, ale i krásnou přírodu Beskyd a Jeseníků. „Jsem přesvědčený, že je u nás také velký potenciál v lidech. Doufám, že finanční podpora, kterou nabízíme, k nám filmaře naláká,“ uvedl Jan Krkoška, náměstek hejtmana kraje. Doplnil, že na audiovizuální díla, která se budou v regionu točit, mohou produkce získat až dva a půl milionu korun. O dotaci mohou požádat od 1. do 15. října.

V letošním roce, na přelomu dubna a května, se například v Čeladné natáčel film Můj příběh, který bude mít premiéru v listopadu. Film pojednává o domácím násilí.

Herecké obsazení slibuje zajímavou podívanou, ve filmu účinkují například Vlastina Svátková, Tereza Kostková, Vilma Cibulková, Pavel Kříž, Saša Rašilov, Zuzana Norissová nebo Milan Kňažko. Film vychází z knižní předlohy Calaway, spisovatelky Zory Castillo, kterou k napsání inspirovaly skutečné události.

Natáčelo se v areálu Mezi plůtky, na golfu i na mnoha dalších místech v Čeladné.

Pro region má přítomnost štábů i ekonomický přínos. Kraj spolupracuje na novém programu s Moravskoslezskou filmovou kanceláří.

Filmová kancelář je pro příchozí produkce kontaktní spojkou v regionu. Pomáhá při hledání vhodných lokací, zajišťuje jejich obhlídky, asistuje při organizaci místních služeb všeho druhu.

„Moravskoslezský kraj má úžasný lokační a lidský potenciál, což přijíždějící produkce potvrzují. O mnoho projektů ale bohužel přichází kvůli vzdálenosti od Prahy, kde se filmařský byznys koncentruje,“uvedla Hana Vítková, vedoucí Moravskoslezské filmové kanceláře. Dotační program má v tomto ohledu regionu pomoci filmaře přilákat.