„Na malé sjezdovce jsme lyžovali devadesát dnů. Návštěvníků bylo nějakých 22 tisíc, skoro o dva tisíce více než minulou sezonu,“ naznačil Jan Cienciala. Nadšený ale není. „Když jedou obě dvě sjezdovky, tržby jsou větší. Byla to jedna z ne zrovna podařených zim. Mráz byl dobrý, ale sněhové podmínky mizerné,“ pravil.

Sezona v Řece skončila 21. března, tedy právě v době, kdy se oteplilo. Na konci února se zde konal první ročník akce s názvem Super Snow Show, při které si mohli zájemci vyzkoušet například slalom na čas. Lákadel bylo ale mnohem víc. - více ZDE

Cienciala uvedl, že by rád v budoucnu v podobných akcích pokračoval. Podle něj je třeba návštěvníkům zpestřit pobyt různými atrakcemi a soutěžemi, protože lidé si na horách nechtějí jen zalyžovat. A chystá i další investici. „Plánujeme výstavbu zasněžování na velké sjezdovce, letos by i skončila,“ naznačil.

Parádní zima se podle něj podařila zhruba před pěti lety, kdy se počet návštěvníků vyšplhal dokonce na šedesát až sedmdesát tisíc. Lyžování v Řece má více než čtyřicetiletou tradici. Sjezdovky kdysi patřily Slávii Havířov, změny, které přinesly vybudování moderního ski areálu, přišly po roce 2002.

Tématu se bude v úterý 13. dubna věnovat regionální příloha Frýdecko-místeckého a třineckého deníku.