„Vůbec jsem nepočítala, že mohu vyhrát. Pro mě bylo úspěchem, že jsem se dostala do finálové dvanáctky. Makala jsem s tím, že ať to vyjde, jak to vyjde. Výsledek byl pro mě velikým překvapením. Když bylo jasno o mém vítězství, tak všichni kolem mě brečeli – rodiče i moje babička, která tam byla. Prvně jsem si to vůbec neuvědomovala. Je to zatím můj největší úspěch," řekla Deníku Jana Šimičková, která věří, že případnou popularitu ustojí. „Ve škole to už ví hodně lidí, ale je jasné, že se o tom dozví i další lidé. Věřím, že to ustojím, chci zůstat taková, jaká jsem. Ale nečekám, že ze mě bude ve městě nějaká celebrita," dodala Jana Šimičková.

„Miss aerobik běží již osmnáctým rokem. Nápad přišel od Jany Čejkové, která všechno odstartovala pod názvem Miss cvičitelka, ale pak přešla na název Miss aerobik. Soutěž měla sice dva roky odmlku pro technické potíže, ale Jana Čejkové se do toho v loňském roce opět takzvaně obula," prozradil producent Miss aerobik Vladimír Mati. „Já jsem byl osloven pře základním kolem ve Frýdku-Místku a byl jsem moc rád, protože jsem s ní spolupracoval už na jiných soutěžích," dodal Vladimír Mati s tím, že ještě dávněji před touto soutěži přišel s nápadem, aby se změnil způsob konverzace soutěžících dívek na podiu. „Vždy se tam objevovaly tváře dané televize, která soutěž vysílala. Mně se to moc nelíbilo, protože preferovali svoje tváře. Můj nápad spočíval v tom, že se zde začali objevovat buď vysloužilí, nebo současní sportovci, což se ujalo," vysvětlil Vladimír Mati, který si pochvaloval podmínky, které soutěž měla při všech soustředěních i samotném finále.

O tituly tak svedlo boj 11 finalistek v Parkhotelu Plzeň ve třech disciplínách: aerobik, konverzace se sportovní osobností a promenáda v plavkách a napínavý souboj trval až do konce. První disciplínu, aerobik, vyhrála s bodovým náskokem Markéta Pilnáčková před Janou Šimičkovou a Nikolou Kozákovou. Konverzaci opanovala Linda Suchanová s Markem Mazancem, před Janou Šimičkovou s Michalem Hamršmídem a Nikolou Kozákovou s Robertem Vovsem. A při promenádě v plavkách se nejvíce líbila Jana Šimičková, druhá byla Andrea Podlucká a třetí Nikola Kozáková. 

»Finále jsme si užily,« říká Miss aerobik České republiky Jana ŠimičkováJana Šimičková v plavkách.

Novou Miss aerobik České republiky je osmnáctiletá Jana Šimičková z Frýdku-Místku. Ta si mimo jiného pochvalovala skvělou partu, která se během soutěže utvořila.

Jak začal tento váš příběh s úspěšným koncem?

Dozvěděla jsem se, že základní kolo se bude pořádat ve Frýdku-Místku. Dostala jsem nabídku, abych předcvičovala mladší kategorii, což jsem přijala i s tím, že si pak sama zacvičím, když to je u nás ve městě. Zkusila jsem to a prošla jsem do dalšího kola, což jsem vůbec nečekala. To bylo semifinále v Praze, na které jsem se hodně připravovala a postoupila jsem pak do nejlepší dvanáctky.

Mohla byste přiblížit, v čem tato příprava spočívala?

Musela jsem se začít hlídat v jídle, protože nějakou dietu já nedržím, poněvadž vše vysportuji. Pořádně jsem cvičila, jelikož mě čekala i promenáda v plavkách, tak ať to je poznat. Navíc jsem si musela vybrat i společenské šaty. Pomáhali mi rodiče, kteří na mém úspěchu mají velikou zásluhu.

Co vás čekalo před samotným finálovým večerem?

Měli jsme předem tři soustředění. Na poslední, čtvrté, již navazovalo samotné finále. Sešly jsme se skvělá parta holek, výborně jsme si rozuměly. Akorát jedna holka, zřejmě ze školních důvodů, musela ze soutěže odstoupit, takže nás nakonec bylo jedenáct. Organizace všech soustředění i finále byla super, moc jsem si to užívala, protože na podobné věci nejsem zvyklá. Od prvního po poslední soustředění jsme udělaly veliký pokrok, takže si myslím, že to bude vidět i v televizním záznamu.

A co samotné finále, co jste prožívala?

Jsem zvyklá vystupovat před lidmi, proto mi aerobik problém nedělal. Avšak čekala nás i konverzace se sportovcem, já jsem měla Michaela Hamršmída, z této disciplíny jsem měla veliký strach. Ale bála jsem se i promenády v plavkách, protože modeling nedělám, obávala jsem se, ať třeba nezakopnu na podpatku. Ale byli jsme skvělá parta včetně lidí kolem, takže i tréma postupně opadávala. Finále jsme si všechny holky užily na sto procent.

Co vás čeká v nejbližší době?

Co se týká této soutěže, čekám, že jak začnou základní kola, tak na nich budu třeba předcvičovat, na což se těším, protože aerobik mě hodně baví. Jinak nevím, hlavně musím udělat maturitu, která mě letos čeká.