Ulice už opravu nutně potřebovala, byla velmi rozbitá a v nevyhovujícím stavu. Obci se na opravu cesty podařilo ukousnout kousek z letošního „medvěda“. „Poslanec Karel Sehoř nám pomohl při posledním takzvaném porcování medvěda získat dotaci 3 miliony korun od ministerstva financí na opravu této komunikace, přičemž dalšího půl milionu korun doloží obec ze svého rozpočtu,“ informoval místostarosta Janovic Alois Poloch (ODS).

V rámci opravy cesta nejenže dostane nový koberec, ale bude nově opatřena i obrubníky, navíc v délce zhruba padesáti metrů bude vyměněna i část nevyhovující kanalizace a v úseku od kostela k mateřské škole vznikne zbrusu nový 1,5 metru široký chodník pro pěší. Rekonstrukce je nyní v plném proudu a dokončena by měla být nejpozději do konce října.

„Kdyby nenapadl sníh, práce už by nejspíš byly hotovy. Rozmary počasí nás trochu zdržely,“ konstatoval místostarosta. „Průchod a průjezd centrem obce je v těchto dnech trochu komplikovaný. Lidé teď musejí pár dnů strpět nepohodlí, ale věřím, že to stojí zato, protože se brzy dočkají opravené ulice bez děr a nerovností navíc vybavené novým chodníkem,“ pověděl Alois Poloch.