„Den s průvodcem ve Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí se opět blíží. Také v letošním roce připravilo pro veřejnost frýdecko-místecké Beskydské informační centrum ve spolupráci s Vyšší odbornou školou Goodwill další ročník Dnů s průvodcem ve Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí,“ potvrdila Lenka Bardoňová z Beskydského informačního centra Frýdek-Místek.

Zájemci už si termíny jarních Dnů s průvodcem mohou poznamenat do kalendářů: „Prohlídla historické části Frýdku se uskuteční v sobotu 24. dubna, Frýdlantu nad Ostravicí v sobotu 15. května a prohlídka historické části Místku se bude konat v sobotu 29. května. Všechny prohlídky proběhnou ve dvou časových intervalech, a to v 10.30 a ve 13 hodin. Prohlídky jsou bezplatné,“ prozradila Lenka Bardoňová.

Dny s průvodcem jsou velmi oblíbené nejen mezi turisty a „přespolními“, ale i mezi samotnými obyvateli obou měst. Prostřednictvím komentovaných prohlídek zajímavých míst se lidé touto poutavou formou mohou seznámit s historií i současnosti města, ve kterém žijí. Průvodci si pro účastníky pokaždé připraví i spoustu nejrůznějších zajímavostí a překvapení. „Prohlídkové trasy nejsou fyzicky náročné, akce jsou určeny všem věkových kategoriím včetně dětí a seniorů,“ ujistila Lenka Bardoňová. V případě nepříznivého počasí by termíny akcí byly přeloženy.