„Teploty by už hluboko pod bod mrazu neměly klesnout, takže příští týden budou kašny i rezervoár pramene v Hájku opět uvedeny do provozu,“ řekla mluvčí magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

O kašny a vodní pramen v Hájku se starají městské technické služby, které dnes zahájí jejich pravidelnou údržbu. Než do nich vrátí vodu zkontrolují všechny jejich mechanické a elektrické části a udělají celkovou revizi.

Následně je vyčistí, napustí je a spustí technologii, která v nich zajišťuje cirkulaci vody.U vodního pramene v Hájku bude zastaven „bypass“, takže voda nebude vytékat z nerezového potrubí, ale bude se opět shromažďovat a vytékat z rezervoáru.

„Voda městskými kašnami neprotéká, ale cirkuluje v nich. Je také chemicky upravována, aby se v nich minimalizovalo tvoření řas. Voda z kašen není pitná a není vhodná ani k osvěžení v parných letních dnech. K tomu slouží mlžítka, které město otestovalo v loňském roce, a které měly u veřejnosti úspěch. S jejich instalací vedle kašen na náměstích ve Frýdku i v Místku se počítá i letos. Voda z mlžítek je nezávadná, je do nich přiváděna rovnou z vodovodního řadu,“ dodala Jana Matějíková.