Letní koupaliště je tradičním místem pro osvěžení v parných letních dnech pro mnoho obyvatel Třince a okolních obcí, ale i místem pro odpočinek návštěvníků ze zahraničí, především z Polska.

Třinecké koupaliště nabízí kromě dvou bazénů a brouzdaliště, další sportovní možnosti, které je možné v rámci návštěvy koupaliště využít. V areálu koupaliště jsou dva beachvolejbalové kurty, dva tenisové kurty včetně možnosti zapůjčení tenisových raket, je možné si zahrát stolní tenis, nohejbal, vodní fotbal, badminton, petanque.

„Nejmenší návštěvníci budou určitě potěšení novým dětským hřištěm, které bylo vybudováno na jaře tohoto roku. Návštěvníci letního koupaliště se mohou těšit v letošní sezoně i na širší nabídku ve stáncích s občerstvením. V červenci a srpnu bude koupaliště otevřeno ve dnech příznivého počasí od 9 do 20 hodin,“ řekl Radek Kyselý ze STARS s tím, že nadále je otevřen i krytý bazén.

Ten bude pro nezbytnou roční údržbu a opravy uzavřen od 11. do 31. července. V srpnu si budou moci návštěvníci opět vybrat, jestli půjdou na krytý bazén nebo letní koupaliště. Městské lázně budou v červenci a srpnu uzavřeny.

Sauna na krytém bazéně bude během prázdnin otevřena v těchto dnech: středa – muži, sobota – ženy, neděle – muži. „Pro nezbytné údržby a opravy bude sauna u krytého bazénu uzavřena v době od 22. srpna do 2. září,“ uzavřel Kyselý.