„Nabídku podalo 25 firem,“ řekl v pátek redakci Daniel Fojcik z investičního odboru s tím, že podobný zájem stavebníků o výběrové řízení v hutnickém městě nepamatují.

Rekordní zakázka láká

Na opravy objektu, který je v žalostném stavu, město získalo rekordně vysokou dotaci z evropských fondů. V přepočtu jde o 29 milionů korun. „Výběrové řízení bude ukončeno v nejbližších týdnech. Předpokládáme, že v dubnu se zahájí první práce, ty ale ještě výuku neovlivní,“ dodal Fojcik.

Pavilon E, který Fojcik označil za "opravdu hrozný", využívá více než polovina z 550 žáků 6. ZŠ. Podle ředitelky Haliny Frankové už nelze rekonstrukci dále odkládat. V havarijním stavu je prakticky vše. „Některá okna mají žáci zakázáno otevírat," upozornila. - více ZDE

Počítá s tím, že škola požádá ministerstvo školství o předčasné ukončení školního roku. "Jednalo by se o poslední dva týdny v červnu, aby děti nebyly v hlučném a prašném prostředí,“ naznačila.

Fojcik v pátek plánzkrátit školní rok potvrdil. Vysoké náklady na rekonstrukci pavilonu E zapříčinil fakt, že akci výjimečně nelze rozdělit na jednotlivé menší opravy.

Na řadě je i Lidická ulice

Podle Fojcika chce letos město výrazně investovat rovněž do bezpečnostních prvků na Lidické ulici, kde by se obyvatelé měli dočkat nasvětlených přechodů, ostrůvků či autobusových zálivů.

Přečtěte si také:

Rekonstrukce obřího pavilonu zřejmě zkrátí školní rok

I menší opravy třineckých škol už stojí miliony korun

Záchrana školky v Oldřichovicích spěchá