Výsledek byl známve středuo půl desáté středoevropského času. Staszkovi například během turnaje nepřetržitě držela palce místopředsedkyně třineckého šachového oddílu Alena Sikorová. Martin Staszko je totiž jejich dlouholetým členem.

„Je to neuvěřitelný úspěch. Strašně jsme mu to přáli. Dokonce dvacet šachistů bylo přímo v Las Vegas ve studiu, kde svého kolegu a kamaráda neúnavně povzbuzovali. Já jsem to sledovala na internetu,“ řekla místopředsedkyně třineckého šachového oddílu Alena Sikorová, která Deníku prozradila, kdy se Staszko vlastně této karetní hře začal věnovat.

„Bylo to tak před pěti roky. Když se mu začalo dařit a na turnajích si vydělal svůj první milion, rozhodl se podat okamžitou výpověď z nošovické automobilky Hyundai, kde pracoval jako vedoucí směny. Vzpomínám si, že tím hodně lidí překvapil, on to měl ale dobře spočítané. Věděl moc dobře, co dělá,“ sdělila Alena Sikorová, která je přesvědčena o tom, že výborné předpoklady pro úspěch v pokeru mu daly právě šachy.

„U této hry se musí nejen logicky uvažovat, ale i myslet na několik tahů dopředu, takže si myslím, že toho u pokeru využívá,“ uvedla Sikorová, která nemá strach, že by ho téměř stomilionová výhra nějak zásadně povahově změnila.

„Je to moc hodný a skromný kluk, který je v našem šachovém klubu velice oblíbený, takže nemám obavy, že by se nyní začal chovat nějak povýšeně. Pokud mám dobré informace, tak v současné době žádnou přítelkyni nemá, to se ale asi hodně rychle změní. Zřejmě si bude moci vybírat,“ pousmála se Sikorová.

Známý textař, moderátor, producent a muzikant Petr Šiška, který z Třince pochází, měl na výkon Martina Staszka velice rychlou reakci. „Je to neskutečný borec, který se postaral o zviditelnění našeho města po celém světě. Jen ve flanelové košili všem vytřel zrak. Oceňuji, čeho dosáhl, já jsem to dotáhl maximálně ke kvartetu. Přeji mu nejen další úspěchy, ale i to, aby se po návratu domů setkával se závistí co nejméně. Lidi jsou prostě různí,“ zamyslel se Petr Šiška.

Komentář přidal i ředitel Městské policie v Třinci Josef Kužma. „Já jej znám jen od vidění. Údajně chodil trénovat poker do hospody na Sosně. Je to velký úspěch, který mu určitě přeji. Protože znám základy pokeru, vím, že to není žádná legrace,“ dodal Kužma, jenž finále sledovat nemohl, protože měl zrovna na stanici službu.

Výkon Martina Staszka obdivuje Milan Sláma, předseda Asociace českého pokeru. „Jde o historický úspěch českého pokeru. Druhé místo na světovém šampionátu, kterého se zúčastnilo 7000 hráčů včetně kompletní světové špičky, je výsledek, kterého doposud žádný český hráč nedosáhl. Rovněž výhra 5 433 086 dolarů je největší, jakou si kdy český hráč z turnaje odnesl,“ potvrdil Sláma Deníku.

Přečtěte si také:Martinův výkon byl vynikající, říká šéf asociace pokeru