„Nová kuchyň nyní splňuje předepsané hygienické požadavky. Je rozdělena na jednotlivé pracovní úseky s centrální digestoří a varnou částí uprostřed. Výměnou prošly rozvody vody, plynu a elektřiny. Podlahy získaly novou keramickou protiskluzovou dlažbu a stěny obklady i malbu,“ popsal změny frýdecko-místecký radní Ivan Vrba.

Město sem pořídilo také novou klimatizaci a kuchyň rovněž dostala zbrusu nové vybavení, jako jsou například nové pracovními stoly s policemi, moderní elektrická pánev, která je vhodná pro smažení, dušení i zapékání a kuchaři nyní mají k dispozici i nové chladničky a myčku nádobí. „V celém pavilonu, ve kterém se kuchyň nachází byla vyměněna okna a dveře, vnitřní prostory byly nově vymalovány a upraveno bylo také zázemí pro zaměstnance,“ doplnil Ivan Vrba. Rekonstrukce město stála 5,2 milionu korun.

„Jesle byly postaveny v roce 1976 a přes třicet let do nich nebylo investováno. Jejich modernizace byla tedy víc než nutná. Před dvěma lety město zrekonstruovalo pavilon C, který dostal novou střešní nástavbu i zateplenou barevnou fasádu a přistavěna k němu byla kočárkárna s plochou střechou. Velkou změnou prošly také vnitřní prostory pavilonu. O rok později byl modernizován pavilon B a v těchto dnech byly dokončeny práce na úpravě hospodářského pavilonu a rekonstrukce kuchyně,“ shrnula mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Do modernizace jeslí už město investovalo celkem přes 17 milionů korun. „Díky těmto investicím mohla být v jeslích zvýšena kapacita z původních 30 na 54 míst. Městu jde o to, aby ze stávajících jeslí vytvořilo zařízení na vysoké úrovni, které by mohlo sloužit až pro 72 dětí,“ vysvětlil Ivan Vrba.

„Jesle na Brožíkově ulici jsou v provozu od pondělí do pátku od 6 do 17 hodin. Poskytují výchovnou a zdravotní péči dětem ve věku od 1 do 4 let. Nabízejí také službu Svěřte je nám, kdy mají rodiče možnost umístit do jeslí pětkrát v měsíci děti ve věku do 3 let bez ztráty nároku na rodičovský příspěvek, anebo až na 4 hodiny denně děti ve věku nad 3 roky, a to rovněž bez ztráty rodičovského příspěvku,“ doplnila mluvčí.