Původní prostory jednotky byly stísněné. Tři původní jedno a dvoulůžkové pokoje byly přestavěny na pět jednolůžkových boxů. Kompletně se zrekonstruovala elektroinstalace, počítačové sítě, vodovodní a kanalizační instalace. Byla vybudovaná nová vzduchotechnika.

„Rekonstrukcí dětské jednotky se zvýšil standard léčby a bezpečnost pacienta. Oddělení pacientů do jednolůžkových pokojů snižuje riziko nemocničních nákaz, které prodlužují hospitalizaci a zvyšují náklady na léčení," řekl náměstek pro léčebnou péči a zároveň primář dětského oddělení nemocnice Štěpán Rucki.

MODERNÍ INTERIÉR

Pokoje byly vybaveny novým barevným nábytkem, pro rodiče jsou zde i komfortní křesla, ve kterých mohou případně strávit noc s dítětem. Na stejném podlaží jsou nově také pokoje pro rodiče včetně kuchyňky.

„Charakter poskytované péče na dětské JIP neodpovídal současným potřebám především z hygienického hlediska a nevyhovujícího dispozičního řešení. V prostoru JIP byla nevhodně umístěna pracoviště za filtry a nevyhovovalo ani rozmístění obslužných místností," uvedl ředitel nemocnice Tomáš Stejskal.

Kraj letos třinecké nemocnici přispěl čtyřmi miliony korun na rekonstrukci části komunikací v jejím areálu.

„Nemocnice Třinec je zařazena do projektů Modernizace vybavení pro obor návazné péče, spolufinancovaných z evropských peněz. Pro Nemocnici Třinec se počítá s téměř 58 miliony korun nákup moderních zdravotnických prostředků a přístrojové techniky. Pořídí za ně například sto nových lůžek, ultrazvukové přístroje, traumatologický stůl, endoskopickou věž nebo vysokofrekvenční ventilátor," upřesnil náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer.

KLÁRA KUBIESOVÁ