V Karlově Studánce fanoušci ptačího zpěvu mají sraz v sobotu 7. května v Geologické expozici poblíž hotelu Hubertus. Ranní ptáče dál doskáče, takže natahování odchytových sítí zde začíná už před šestou hodinou ráno.

Až do 11 hodin budou odborníci v Geologické expozici komentovat odchycené ptáky, pouštět ukázky ptačího zpěvu, kroužkovat a vysvětlovat odchytové metody. Pro děti je nachystaný zábavný didaktický doprovodný program.

Jaká budoucnost čeká vlaky z Krnova do Jeseníku přes polské Glucholazy?
Vize říká: železniční trať z Krnova přes Polsko je problém

Vítání ptačího zpěvu v Karlově Studánce pořádá Informační středisko CHKO Jeseníky a Vzdělávací centrum Ve mlýně Karlovice. Ptáky jesenické přírody představí Petr Šaj z CHKO Jeseníky. Loni se mu podařilo odchytit naše úplně nejmenší ptáčky: mlynaříka dlouhoocasého a králíčka obecného.

Čím je ptáček menší, tím víc jsou mláďata ohrožena ztrátou tepla. Proto si rodiče králíčků i mlynaříků dávají velmi záležet na sofistikovaném zateplení svých hnízd.

O víkendu bylinkový ranč Majoránek odstartoval sezónu 2022.
OBRAZEM: Bylinkový ranč Majoránek vítal fanoušky venkova

„Pokud někdo v Česku pozoroval pár desítek ptačích druhů, už se může počítat mezi pokročilé. Soutěživí birdwatcheři, kteří to pozorování berou nejen jako koníčka, ale také sport, se sdružují v Klubu 300. Název říká, že když někdo má u nás napozorováno 300 druhů, tak už je oficiálně dobrej borec,“ představil Petr Šaj ornitologickou disciplínu, ve které se dokonce dá i soutěžit.