Podle jejich správců vysoké teploty zároveň zvýšily během července i návštěvnost jeskyní. Zatímco venku se teplota vyšplhala i nad pětatřicet stupňů Celsia ve stínu, v podzemních chodbách jeskyní lidé museli počítat s teplotami téměř o třicet stupňů nižšími.

„Lidé se k nám chodí chladit. Denně chodí v těchto vedrech dvě stě až tři sta lidí. Oproti loňsku nám zatím stoupá návštěvnost, je to asi o pět procent,“ řekla správkyně jeskyně Na Špičáku u Supíkovic na Jesenicku Evelýna Vozábalová. Podotkla, že návštěvnost jeskyní je na počasí hodně závislá. „Když je příjemně, lidé chodí spíše do přírody. Naopak, když je vedro, nechtějí být ani u vody a chodí se k nám chladit,“ doplnila Vozábalová.

V jeskyni se musejí lidé připravit na osm stupňů. Zvýšení návštěvnosti zaznamenali také pracovníci jeskyně Na Pomezí, která se nachází u Lipové-lázní. „Vyšší návštěvnost je, lidé se mají kde schovat a zchladit, teplé počasí se na návštěvnosti projevuje. Denně k nám míří až devět set lidí,“ uvedl vedoucí správy jeskyně Petr Kubalák.