Deníku řekl, že výsledkem voleb je příjemně překvapen.

„Samozřejmě děkuji všem voličům, kteří mě přišli podpořit. Musím říct, že jsem očekával mnohem těsnější výsledek - vzhledem k masivní kampani protikandidáta," řekl s odkazem na poměrně výrazný náskok, který činil zhruba 2300 hlasů. Zároveň ocenil, že kampaň v podání Jiřího Hájka (ČSSD) „byla vedena férovým způsobem".

Na rozdíl od prvního kola Jiří Carbol zvítězil i ve Frýdku-Místku. Míní, že o výsledku rozhodli voliči kandidátů, kteří se do druhého kola nedostali, avšak vyjádřili mu podporu. Doberského starostu podpořili Slavomír Bača (TOP+STAN), Martin Adamec (Naše Město F-M), Eva Pastušková (ODS) a hnutí ANO. „A od začátku tohoto boje o Senát jsem kandidoval s podporou Strany zelených," připomněl Jiří Carbol a uvedl, že bez této podpory by nezvítězil.

I jako senátor chce dál působit v komunální politice.

„Příští týden povedeme jednání, předpokládám, že se domluvíme na pokračování koalice. Chtěl bych zůstat ve vedení Dobré," uvedl Jiří Carbol, jenž v Dobré získal i ve druhém kole 665 hlasů, tedy úplně stejný počet jako před týdnem.

„Je to neskutečná náhoda. I když musím přiznat, že tento týden jsem už i v Dobré dělal volební kampaň," řekl příští senátor za obvod 69.

Vítěz druhého kola senátních voleb již jako kandidát odpovídal na otázky čtenářů Deníku - On-line rozhovor s Jiřím Carbolem najdete zde.