S dalšími změnami v jízdních řádech musejí počítat cestující v autobusech. Na linkách MHD ve Frýdku-Místku a okolí se novinky, které začnou platit od neděle, dotknou zejména linek 1, 4, 5, 11, 12, 13 a 14.

Některé spoje na těchto linkách byly uspíšeny, nebo opožděny, jiné povedou z odlišných zastávek a některé spoje byly zrušeny, další naopak přidány. Změny v jízdních řádech jsou podle města reakcí na požadavky obyvatel i představitelů okolních obcí a navazují i na útlum těžby na Dole Paskov, podle města se vycházelo z údajů poskytnutých společností OKD. Nové spoje přibyly na čtyřech linkách. Na lince číslo 1 přibyl odpolední spoj z Lískovce (Točna) přes Frýdek na místeckou Riviéru. Sobotní večerní spoj na lince číslo 11 z místecké Riviéry přes Frýdek a Lískovec do Řepišť pojede nově také o nedělích a ve svátky. Nový spoj přibyl na lince číslo 13, jde o noční spoj ze Staříče přes Sviadnov, Frýdek a Dobrou do Nošovic. A dopolední spoj přibyl na lince číslo 14 z Bašky přes Pržno do Janovic.

Změny v jízdních řádech autobusů MHD nemusí být na dlouhou dobu poslední. Na návrhu jízdních řádů by se měl do budoucna podílet nově vzniklý Dopravní podnik Frýdek-Místek. Už v průběhu dubna by měl předložit návrh k připomínkování cestujícím. Budoucí osud městského dopravního podniku, který by podle představ magistrátu měl od soukromého dopravce převzít provozování frýdecko-místecké MHD, však stále není jasný. Rozhodnuto by mělo být až po červnovém jednání zastupitelů.

Jízdní řády autobusů na Frýdecko-Místecku ovlivní už od pondělí také rekonstrukce mostu na silnici třetí třídy v Paskově, konkrétně u rybníka Očko. Až do 1. června bude zrušena autobusová zastávka Paskov hřbitov.

Trasa linek bude vedena ze zastávky Paskov autoopravna přes Paskov sokolovnu a dále na Paskov podchod. Zpět pojedou autobusy po stejné trase. Zastávka Paskov hřbitov bude přesunuta na Kirilovovu ulici. Stavební práce na mostě se dotknou také motoristů, hlavně ti bez dálniční známky tudy s oblibou jezdí na trase mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. Při cestě z Frýdku-Místku do krajského města bude doprava ve Sviadnově odkloněna na okružní křižovatce směrem na Staříč, řidiči pak sjedou na dálnici D56 a po pěti kilometrech se vrátí zpět na silnici III/48411. Obdobné to bude v opačném směru.