Frýdlant nad Ostravicí už totiž připravuje smlouvy s obcemi, po jejichž území cyklostezka povede. „Jde o kompletaci páteřní cyklotrasy mezi Ostravou s Beskydami, v úseku z Bašky do Ostravice s odbočkou do Čeladné,“ upřesnil místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí Bohumil Dolanský (KDU-ČSL). Na výstavbu tohoto úseku cyklostezky obce dostanou dotaci. Nyní se však musejí dohodnout a uzavřít patřičné smlouvy, které budou řešit majetkoprávní vypořádání.

„Objednatelem a investorem stavby je město Frýdlant nad Ostravicí. To také vzhledem k dotační podmínce bude ručit za to, že stavba minimálně pět let po dokončení nebude používaná k jiným účelům ani převedena na jiného majitele,“ vysvětlil místostarosta.

Na výstavbě tohoto úseku cyklotrasy se kromě Frýdlantu nad Ostravicí budou podílet i obce Baška, Pržno, Ostravice, Pstruží a Čeladná. Všechny tyto obce se budou muset podílet na předfinancování stavby a ze svých prostředků budou muset také zaplatit náklady nad rámec dotace. Jde hlavně o vykoupení pozemků pod cyklostezkou a po zprovoznění cyklostezky také o náklady na její provoz a údržbu.

Zastupitelé Frýdlantu nad Ostravicí minulý týden schválili uzavření smluv o finanční spoluúčasti obcí na výstavbě a provozování této cyklostezky se zúčastněnými obcemi. Vzali také na vědomí problematiku smluvních vztahů týkajících se cyklostezky.