Masopustní jarmark ovládne místecké náměstí
Na náměstí Svobody v Místku se v sobotu od 8 do 13 hodin uskuteční Masopustní jarmark. Návštěvníci se mohou těšit na zabijačkové speciality, ale také na masopustní průvod s živou hudbou, který projede ulicemi kolem náměstí. Každý, kdo se do něj v masce zapojí, získá sladkou odměnu.

Masopust ovládne i Čeladnou
Už tradiční Čeladenský masopust se uskuteční v neděli, sraz masek a začátek průvodu je ve 14 hodin u sportovní haly. Kromě průvodu, který zavítá k několika hospodářům, ale také na faru a k seniorům, se návštěvníci můžou těšit na masopustní veselí na náměstí, veřejný soud a pochovávání basy, malý raut i prodej občerstvení. To vše pod taktovkou cimbálové muziky Portáši.

Šibřinky nabídnou spoustu zábavy
Sportovní klub Metylovice, oddíl kopané, pořádá v sobotu tradiční metylovské Šibřinky. Uskuteční se od 19 hodin ve všech prostorách Sokolovny v Metylovicích. Ve velkém sále zahraje kapela Hernajs Radima Němce, v kinosále DJ Lednička - Lenka Opočenská. Během večera proběhnou vystoupení Dancepoint a latinskoamerické tance v podání Soni Tichánkové a Zdeňka Pavlisky. O půlnoci slibují organizátoři losování bohaté tomboly. Vstupenka s místenkou vyjde na 150 korun.

V Hodoňovicích chystají i průvod
Lidé v Hodoňovicích, které jsou místní částí Bašky, si v sobotu užijí jubilejní desátý Hodoňovický masopust. Průvod plný maškar vyrazí od firmy Fagella ve 13 hodin, o hodinu později se lidé sejdou před hostincem U Čendy. Chybět tam nebudou stánky s občerstvením, domácími uzeninami, perníkem a podobně. Od 15.30 hodin nastane v sále hostince masopustní veselí. Vystoupí folklorní soubor Pilky a zahraje cimbálová muzika.

V Bílé se bude závodit
Bílanská valaška má před sebou 17. ročník. Obec Bílá pořádá tradiční závod v obřím slalomu v sobotu, a to na sjezdovce za hotelem Bauer. Závodit budou třeba nejmenší lyžaři do osmi let, pořadatelé však počítají i s lyžaři, kterým je 9 až 16, dále 17 až 45, případně více než 45 let. Do jednotlivých kategorií se mohou přihlásit trvale bydlící občané Bílé a Starých Hamer, ostatní se mohou hlásit do kategorie „hosté". Prezence je od 16 hodin, start závodu je naplánován na 17. hodinu.

Hasičský ples přinese pochování basy i vystoupení kapely Rebel
Sbor dobrovolných hasičů Rychaltice připravuje na sobotu oblíbený Hasičský ples. Akce se uskuteční ve společenském sále ZŠ Leoše Janáčka a začne úderem devatenácté hodiny. Na programu bude i pochování basy, smuteční obřad podle pořadatelů začne ve 20 hodin. Hasičský ples zpříjemní lidem skupina Rebel, která zahraje k poslechu a tanci.

Hrčavské ostatky: bude i folklor
Obec Hrčava pořádá v sobotu 5. Hrčavské ostatky. „Oficiální zahájení je ve 12 hodin a těšit se můžete na bohatý kulturní a doprovodný program a také na spoustu dobrot, které k masopustu patří," uvedli pořadatelé v pozvánce. O kulturní program se postarají FS Górole, FS Svrčinka, FS Lipka, FS malí heligonkári paní Jelínkovej, Mały Koniaków, Vlasta Mudriková + Grupa Mocnego Uderženia a DJ Borovička. Návštěvníci se mohou těšit také na Vodnickou pohádku Divadla Kozlovice, představení bude interaktivní, se zapojením dětí. Vstupné je slosovatelné, chybět nebude ani tombola.

Sexmisie v Ostravě o tomto víkendu naposled
Návštěvníci Velkého světa techniky mají tento víkend poslední možnost, kdy ještě mohou navštívit výstavu věnovanou sexu ze všech úhlů pohledu. Výstava, která měla původně trvat jen do konce roku, byla kvůli velkému zájmu prodloužena a definitivně skončí v úterý. V areálu se nicméně koná také výstava věnována 20. výročí založení Fakulty stavební VŠB-TUO. Mimo to je pro návštěvníky připraven tradiční únorový doprovodný program obohacený tentokrát v Malém světě techniky (U6) například o Barevnou duhu – zábavný a kreativní program zaměřený na výtvory ze saponátů a mýdel.