Jablunkov ožije folklorem
Mezinárodní setkání folkloru nabídne Gorolski Święto v Jablunkově. Třídenní festival dnes zahájí přehlídka tradičních i unikátních hudebních nástrojů, kapel a zpěváků. Tři dny bude příchozí bavit několik desítek spolků z regionu i zahraničí. Představí se jak dospělí, tak dětské folklorní soubory. Na programu je také prezentace lidového řemesla.

Ve Frýdku vyvrcholí letní kino
O víkendu vyvrcholí tradiční letní kino v prostorách frýdeckého stadionu TJ Slezan. V pátek po setmění se promítá film Interstellar, v sobotu snímek Šílený Max: Zběsilá cesta a v neděli si na své přijdou hlavně děti, promítá se totiž animovaný film V hlavě. Vstupné činí 40 korun, členové Filmového klubu Frýdek-Místek zaplatí 30 korun a rodina 90 korun.

MajDay slibuje adrenalin i zábavu
Adrenalinový závod, sportovní veletrh a party až do noci. To vše nabídne akce zvaná MajDay, která se bude konat v sobotu. Různě obtížné úkoly a překážky v náročném terénu čekají na soutěžící Steelrunu, jehož start se uskuteční na spodním hřišti TJ Fotbal Vendryně. Příchozí mohou kromě sledování závodníků zavítat ke stánkům jednotlivých sportovních organizací. Veletrh sportu nabídne golf, košíkovou, in-line bruslení, bojová umění či fotbal. Z méně obvyklých bude k vidění discgolf, slackline nebo acroyoga. Do pozdních nočních hodin budou areálem znít písně Frequency či Noisy Pots. Dále se z kapel představí Mňága a Žďorp, Bod omylu, Sebastian nebo Noemiracles.

V Bašce nahlédnou do světa fantazie
Nejbláznivější a nejoriginálnější lodě. To je tématem Baškohrátek, které se budou konat v sobotu v areálu přehrady Bašky. Akce slibuje celodenní zábavu a kreativní soutěž konstruktérů fantazijních korábů, lodí a jiných netradičních plavidel. Chybět nebudou ani adrenalinové hry pro děti i dospělé. Zazávodí si jak na souši, tak na vodě. Příchozí si budou moci vyzkoušet nafukovací atrakce nebo poslechnout živé kapely Nevím, Mirai, Plán B nebo Reného Součka. Hlavní program doplní páteční dvojkoncert kapel Jelen a Slza.

Na hradě se bude bojovat
Rytířské souboje ovládnou v sobotu hrad Hukvaldy. Na akci vystoupí jedna skupina historického šermu ve čtyřech vstupech. Součástí akce bude po celou dobu konání dobové ležení a ukázky zbraní a zbroje, kde si mohou návštěvníci zbraně a zbroj vyzkoušet.

Soutěžit budou ve střelbě
Sbor dobrovolných hasičů Kozlovice a SMOPO pořádají v sobotu první ročník střelecké soutěže. Premiérová akce začne v 15 hodin v areálu hasičské zbrojnice. Soutěžit se bude ve střelbě ze vzduchovky v jednotlivcích a ve skupinách. Startovné vyjde na dvacet korun.

Boje svedou netradiční družstva
Sbor dobrovolných hasičů z Metylovic pořádá v sobotu čtyřiadvacátý ročník recesní soutěže netradičních družstev. Akce začne v patnáct hodin za obecním úřadem. Družstva jsou maximálně sedmičlenná. Rozdělena budou podle stejného příjmení, může se jednat o zaměstnance firmy, sousedy z ulice a členy různých spolků. Potřebné náčiní dodá pořadatel. Trénink se uskuteční o den dříve od sedmnácti hodin.