Muzikantské žně v Místku

Muzikantské žně jsou za dveřmi. Letošní sedmnáctý ročník tradiční akce se přesouvá opět do areálu Sokolík v sadech Bedřicha Smetany v Místku.

Dvoudenní bohatý program plný hudby odstartuje dnes, kdy vystoupí Robert Křesťan a Druhá tráva, Spolektiv, Žamboši, D.N.A. nebo Claymore.

V sobotu se divákům představí Jaroslav Samson Lenk, René Tesák Matlášek, Pocity, Pavel Býma a Karel Poláček, Zatúlaní, Mike Fojtík a Band After Joe. Po oba dny se začíná v sedmnáct hodin.

Marie Rottrová na Sluníčku

Letošní třináctý ročník Beskydského hudebního léta v Ostravici zakončí koncert populární zpěvačky Marie Rottrové.

se uskuteční dnes večer na koupališti Sluníčko, jako předkapela vystoupí frýdecko-místecké energické těleso Big Blast! Band. Začíná se v 19 hodin, vstupenky vyjdou na místě na 450 korun.

Srnčí hody v Bocanovicích 

V Bocanovicích se v sobotu uskuteční oblíbené srnčí hody. Program začne v jedenáct hodin Svatohubertskou mší, v odpoledních hodinách se mohou návštěvníci těšit na vystoupení mysliveckých trubačů i na soutěž O zdatného Gorola, v níž je hlavní cenou divočák. V 17 hodin je navíc potěší sokolníci, kteří předvedou ukázku lovu dravců a sov. Vyhlášení tomboly je naplánováno na 21. hodinu, první cena je srnec. Po celý den bude k dispozici myslivecká a slezská kuchyně, k tanci a poslechu zahrají Galax a DJ Wenca.

V Palkovicích budou dožínky

Obec Palkovice pořádá v sobotu ve spolupráci se zájmovými organizacemi třináctý ročník akce Obecní dožínky, které budou slavnostně zahájeny ve 13 hodin ve volnočasovém areálu za tělocvičnou. V bohatém programu se představí dechová kapela Palkovjanka, zpěvačka Sabina Křováková, skupiny O5 a Radeček, Lunetic a Mirai. V půl deváté večer se lidé dočkají i koncertního vystoupení známé formace Buty. Ve 22 hodin dojde i na velkolepý ohňostroj, po kterém bude ještě následovat večerní zábava se skupinou The Visitors. Programem bude provázet moderátorka Magda Otáhalová. Dětem zajisté udělají radost zábavné pouťové atrakce. Využít budou moci i tematický fotokoutek. Zajištěno bude bohaté občerstvení. Vstupné pro příchozí do 14 hodin bude činit 50 korun. Kdo přijde později, zaplatí už stokorunu. Děti do 15 let, ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma.

Lhotku ovládne folklor

Oblíbené Sochovy národopisné slavnosti se uskuteční v sobotu ve Lhotce pod Ondřejníkem. Slavnosti bývají tradičně zahájeny shromážděním u pamětní desky Vincence Sochy na obecním domě ve Lhotce, které je na programu v 13.30 hodin. Následovat bude krojovaný průvod účinkujících do kulturního areálu obce, kde bude připraven pestrý program folklorních souborů a muzik nejen z lašského regionu, ale také vzdálenějších oblastí. Po skončení programu bude pokračovat až do ranních hodin lidová zábava za doprovodu cimbálových muzik.

Lidová řemesla ve Frýdlantu

Trh lidových řemesel, který zažije v sobotu na náměstí ve Frýdlantu nad Ostravicí už desátý ročník, se letos ponese v duchu příjezdu Albrechta z Valdštejna. Kromě historické podívané, kterou obohatí dobové kostýmy, úvodní ceremoniál a představení osobnosti Albrechta Valdštejna, se mohou návštěvníci těšit na šermíře, komedianty, vojáky v uniformách, pouliční žertovná představeníčka a interaktivní hry a soutěže nejen pro malé, ale i velké. Scházet nebudou ani dílničky, dřevěný kolotoč a zvířátka na rynku. V půl sedmé vystoupí na pódiu Milan Schelinger band. Ve 20 hodin se představí Kamil Střihavka a Leaders. Po tomto koncertu bude ještě následovat ohňová žonglérská show. Pestrou akci zakončí Standa Banda.

Do Nošovic přijde i kouzelník

Nošovické slavnosti se budou konat v sobotu ve sportovním a společenském areálu za školou v Nošovicích. Program zahájí v 15 hodin Zdeněk Krásný s pásmem Šlágry našeho mládí. Poté dostane prostor kouzelník Štěpán Šmíd. Především mladší publikum potěší 
v půl páté zpěvák Pavel Callta. Po mikromagii a kouzlech zahraje přítomným Abba Revival Band. Následovat bude Western Black and Brown, po němž v půl deváté dojde na vystoupení zpěvačky Heidi. O hodinu později ji vystřídá Z. K. Band. Akci ukončí světelná show Postrpoi.

V Mostech se bude slavit

V sobotu se koná další ročník Mosteckého léta. Lidé se můžou těšit na bohatý kulturní a doprovodný program. Mostecké léto bude letos navíc spojeno se sportováním se Sokolem u příležitosti 80 let TJ Sokol Mosty u Jablunkova. Hlavní program začíná v 15 hodin, návštěvníky budou bavit Górole, Flamenco Pata Bonita, Svrčinka, Blaf, Kamelot a Jiří Schelinger revival.

Zábava v Hrádku

V Hrádku se uskuteční tradiční obecní akce Slavnosti Belka. O zábavu se postarají například Ander z Košic, z hudební scény Duo Yamaha, kteří jsou známí z TV Šlágr, nebo Legendy se vrací.