Věž ve Frýdku se pro letošek uzavře
Svatojánská věž ve Frýdku uzavře letošní sezonu. Závěrečný večer se uskuteční v sobotu v 18 hodin, návštěvníci se můžou těšit na literární pásmo z dopisů českých misionářů ze zámořských krajů v době barokní. Úvodní slovo obstará Jan Malura, vedoucí katedry české literatury a literární vědy na Filozofické fakultě v Ostravě. Věž, ze které se nabízí výhled na celé město i okolní kopce, bývá přístupná od května do září, a to vždy od pátku do neděle od 14 do 18 hodin. Vstupné je dobrovolné. Ve věži se také pravidelně konají kulturní akce.

Michal Nesvadba vystoupí v Třinci
Děti si dnes v Třinci vystoupení Michala Nesvadby s programem „Michal je Kvítko". Začíná se v 17 hodin v sále KD Trisia. Michal v pořadu dokáže, že bez ohledu na počasí i roční období během představení rozkvete celé jeviště. Oblíbený herec v novém představení plně rozvíjí hru s barevnými samolepicími páskami. Bez ostychu vytáčí metry a metry pásek, ze kterých vyrábí květiny jako živé.

Motorkáři si dají sraz ve Pstruží
Motorkáři se můžou těšit na sedmý ročník motosrazu, který se koná na parkovišti u restaurace Vlčárna ve Pstruží. Slavnostní zahájení srazu je na programu v sobotu ve 13 hodin, poté bude následovat prezentace a výstava motocyklů. Chybět pak nebude ani hodnocení nejpěknějšího motocyklu na srazu, společná vyjížďka nebo soutěž v hodu rámem, kolem či pneumatikou.

Děti si užijí divadlo
Ve Frýdku-Místku začíná nová sezona dětských divadélek. Vystoupení se budou konat každou neděli od 15 hodin. Děti se mohou těšit na loutková i činoherní představení různých divadelních souborů. Malé návštěvníky potěší veselé písničky a scénky v podání pohádkových bytostí. Tuto neděli se uskuteční vystoupení divadla Ententýky s názvem Myška Klárka, veverka Terka a princezna Kulihrášek. Vstupenky vyjdou na 60 korun.

Hrčava chystá gastrofestival
Oslava plná jídla a pití v sobotu ovládne Hrčavu. Devátý ročník gastronomického festivalu a bierfestu vypukne ve 12 hodin, na programu budou také hudební vystoupení. Slosovatelné vstupenky vyjdou na 25 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma.

Kapela zahraje a pokřtí CD
Dům PZKO v Mostech u Jablunkova bude v sobotu hostit koncert mostecké kapely Vrkož, která zároveň pokřtí své CD za účasti hostů. Vystoupení začíná v 19 hodin, vstupenky stojí v předprodeji 150 korun. Nové CD skupiny Vrkož bude od října k zakoupení v dřevěnce.

Zahrádkáři pořádají vinobraní
Zahrádkáři ze Soběšovic pořádají vinobraní, které se uskuteční v sobotu v restauraci Nová Husarůvka. Pořadatelé slibují mnoho druhů vín a vystoupení skupiny AXEL. Vstupné je 80 korun, akce začíná v 19 hodin.

Open Mic dá šanci umělcům
Klub Galerka v Novém Jičíně poskytne šanci začínajícím umělcům a nechá je vykouknout na svět. Zítra od 18 hodin dostanou prostor noví, mladí, ale i staří muzikanti, aby návštěvníkům předvedli svůj talent. Nový pořad Open Mic chce ukázat, že Nový Jičín měl nejen v minulosti úspěšné a důležité osobnosti, ale že se jimi může pochlubit i v současnosti. Open Mic představí nejen folkové muzikanty, ale dá prostor také umělcům, kteří jsou spjati s jakoukoli muzikou, divadlem či literaturou. Zítra budou prvními účinkujícími Open Micu skladatel, zpěvák a kytarista René Matlášek a acousticfolkoví muzikanti René Souček a Václav Fajf. Vstupné bude mezi 30 až 50 korunami.