Hrad bude patřit strašidlům
Sobotní večer patří na hradu Hukvaldy strašidlům. Večerní prohlídka nasvětleným hradem se strašidly začíná od 19 hodin, program je nachystán od 20.30 do 24 hodin. Po hradě bude celkem devět stanovišť, hlavní program se odehraje na ploše před kaplí.

Výtvarníci představí v Ostravici svá díla
V sále hotelu Freud v Ostravici se uskuteční každoroční výstava umělecké činnosti. Výstavu slavnostně zahájí lašský král v sobotu v 10 hodin, zazní také cimbálové muzika Kotci. Součástí programu je už tradičně také vystoupení folklorního souboru Grunik. Výstava potrvá do 16. července a sál s uměleckými exponáty bude otevřen denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Návštěvníci uvidí díla jak tradičních vystavovatelů z Výtvarné skupiny Petra Bezruče, tak i nových členů. Lidé se můžou těšit na malířská díla, výrobky ze dřeva, šité krajky, paličkování, vitráže ze skla, malby na hedvábí, šperky z betonu, umělecké drátkování nebo polodrahokamy.

Dolní Lomná hostí Festival na pomezí
V areálu Matice Slezské v Dolní Lomné se dnes a zítra koná Festival na pomezí. Mezinárodní setkání hudebníků a příznivců folkové, country, bluegrassové, trampské, „keltské" muziky a ostatních žánrů nabídne pestrý hudební a doprovodný program. Vstupenky na pátek vyjdou na 140 korun, sobotní vstupenky stojí 200 korun.

U přehrady se bude bojovat o putovní pohár
Sbor dobrovolných hasičů Dolní Domaslavice připravuje na sobotu již 28. ročník hasičské soutěže. O putovní pohár SDH Dolní Domaslavice se bude bojovat od 16 hodin na hřišti za základní školou. Vstup je volný, pořadatelé zajistí i občerstvení. Po ukončení soutěže se lidé pobaví při posezení u reprodukované hudby.

Dobrovolné hasičské sbory poměří ve tmě síly na sjezdovce
Sbor dobrovolných hasičů z Palkovic pořádá v sobotu XIV. ročník noční pohárové soutěže v požárním útoku O pohár palkovické sjezdovky „Memoriál Miloslava Menšíka". Akce se koná v areálu sjezdovky v Palkovicích. Soutěžit se bude v kategorii muži, ženy a 35+. Soutěž je zařazena do Beskydské ligy. Oficiální zahájení bude ve 21.30 hodin. Do areálu bude ovšem možné přicházet už dříve. Pořadatelé slibují bohaté občerstvení. Veškeré dění na trati mohou příchozí zároveň sledovat na velkoplošné obrazovce.

Čankišou rozproudí Frenštát
Takřka nespočet hudebních nástrojů rozezní frenštátské náměstí zítra od 19 hodin. Na pódium se vrhne hudební skupina Čankišou, která patří ke špičce české word music scény. Kapela vznikla v roce 1999 v Brně a její styl mísí vlivy arabských, afrických, indických a balkánských etnik, ale zároveň také rockové základy muzikantů. Divokým rytmům koncertů vévodí hlas zpěváka Karla Heřmana. Vstup je zdarma.