Čeladnou bude znít hudba, hvězdy si zahrají fotbalový zápas
Druhý ročník Ladné Čeladné slibuje fotbalový zápas i hvězdy Colours of Ostrava. Dvoudenní rodinný hudební festival se uskuteční dnes a zítra v areálu základní školy v Čeladné. Připraveny jsou tři scény – filmová, divadelní a hudební. Účast přislíbili zpěváci a kapely Zrní, Lake Malawi, Čankišou, Voxel, Poletíme?, Circus problem, Bára Hrzánová nebo hvězdy letošních Colours of Ostrava CC Smugglers z Velké Británie. Na hřišti v Čeladné se letos odehraje i fotbalový zápas. Za domácí tým nastoupí známí fotbalisté z regionu jako Václav Svěrkoš, Marek Jankulovski a další. Pro děti jsou připraveny pohádky.

Závodníci poběží na Lysou horu
Milovníci sportu budou mít možnost předvést svou kondici. V sobotu se uskuteční 31. ročník Běhu na Lysou horu. Součástí bude i Mistrovství Moravy a Slezska v běhu do vrchu. Startovat se bude v Krásné-Mohelnici. Na trase dlouhé téměř osm a půl kilometrů budou závodníci muset zdolat převýšení 704 metrů. Závodit se bude v několika kategoriích. Zúčastnit se mohou i děti, pro které jsou připraveny běhy v okolí restaurace Zlatník v Krásné. První tři ve všech kategoriích obdrží diplom, medaili, pohár, peněžitou odměnu nebo věcné ceny.

Hradem se rozezní Mozart i Bach
Hukvaldské hradní trio přivítá návštěvníky hudbou slavných skladatelů. V sobotu se od 18 hodin odehraje koncert mladých talentovaných umělců ve složení Markéta Pituchová, Jakub Kroczek a Pavel Nesit. Všichni tři hudebníci jsou úzce spjati s Janáčkovou konzervatoří v Ostravě. Jejich repertoár, se kterým budou vystupovat, obsahuje skladby vážné hudby a lidovky. Zazní tvorba Mozarta, Verdiho, Bacha, Schuberta i Čajkovského. Tóny se budou linout z flétny, houslí a klavíru.

Rozmarné léto zve k vodním hrátkám
Milovníci vody, léta a dovádění se mohou těšit na druhý ročník rozpustilé akce pro děti i dospělé Rozmarné léto. Návštěvníky v areálu letního koupaliště ve Studénce budou čekat vodní atrakce, skluzavky, aquazorbing a spousta vodních her. Vstup na akci, jež vypukne v neděli od 15 hodin, je zdarma.

Kočarkyáda odstartuje v neděli
Kočárky z podhradí i širokého okolí se sjedou na hrad Starý Jičín. V neděli od 14 hodin kočárky s rodinami čeká šestý ročník tradiční Kočarkyády, jejíž pořadatelé na hradě přichystají doprovodný program v podobě skákacího hradu, historické střelnice s kuší a lukem a velkou soutěž v pojídání dobrot s Maxijedlíkem Jaroslavem Němcem. Malí účastnící v kočárcích se navíc mohou těšit na malý dárek v podobě pamětního listu