Milovníci jazzu si o víkendu přijdou na své
Dnes a o víkendu obohatí večery ve Frýdku-Místku jazzová hudba. Během tří dnů se uskuteční osm koncertů na různých místech. V pátek večer zahájí akci pod hlavičkou Jazz ve městě – všechny barvy jazzu jihoafrická zpěvačka Melanie Scholtz, která ukáže své umění na nádvoří frýdeckého zámku. V sobotu začne program už dopoledne. U křížového podchodu v Místku zahraje české duo Jan Uvira a Štěpán Flagar. Ve večerních hodinách pak budou následovat čtyři koncerty v Klubu Stolárna, hospodě U Arnošta a v Klubu Pavlač. V neděli večer akci uzavře U Černého kocoura česko-norská kapela NOCZ. Vstupenky se prodávají v Beskydských informačních centrech a hale Polárka. Permanentka na všechny tři dny stojí 250 korun. Zájemci o určitého interpreta nebo kapelu si mohou zakoupit vstupenku pouze na konkrétní místo, kde se bude koncert konat.

V Hukvaldech se uskuteční Šermování na hradě
Hrad v Hukvaldech pořádá v sobotu ukázky v šermu. V rámci akce Šermování na hradě vystoupí skupina historického šermu ve čtyřech časech. Součástí ukázek bude také prohlídka zbraní a zbroje. Návštěvníci si budou moci historické rekvizity vyzkoušet.

V Ostravici zazpívá slovenská zpěvačka Kristina
Na koupališti Sluníčko v Ostravici se v sobotu od 19 hodin uskuteční koncert slovenské popové zpěvačky Kristiny, která nejvíce prorazila s hity jako Stonka, Vráť Mi Tie Hviezdy či Eště Váham. Jako předkapela vystoupí skupina Nebe. Vstupenky se prodávají v Beskydském informačním centru, v síti Ticketportal nebo na recepci hotelu Sepetná a penzionu Sluníčko. V předprodeji stojí 250 korun, na místě 290 korun.

Na Opálené si připomenou portášskou historii
Areál Opálená ve Pstruží u Čeladné oslaví v sobotu 204. výročí památné události z portášské historie. Na programu bude slavnostní výstřel Baterie BUM, lidové písně a tance souboru Valašský vojvoda z Kozlovic, společné salvy přítomných vojsk nebo vyprávění o vzniku nové cesty na Opálenou. Na závěr proběhne zapálení slavnostní vatry.

Beskydské kopce vyzývají sportovce i amatéry
Milovníci cyklistiky mohou poměřit své síly s profesionálními sportovci. V sobotu odstartuje první ze série závodů UPHILL – MTB Beskydy. Na trase Bystřice – Ostrý se se stoupáním popasují jak profesionální závodníci, tak amatéři. Další starty se budou konat v následujících dnech na trasách Raková – Velký Polom, Vendryně – Velká Čantoryje, Istebna – Tyniok a Ustroň – Równica. Závodů se může účastnit kdokoliv, je však nutné se předem registrovat. První tři závodníci v každé kategorii podle věku a pohlaví obdrží odměnu.

Na zámku se bude stříhat
Návštěvníci frýdeckého zámku se můžou v sobotu těšit na tvůrčí dílnu k výstavě Papírový svět. Akce se uskuteční od 10 do 17 hodin, papíry i nůžky budou mít organizátoři přichystané.

Sbor dobrovolných hasičů v sobotu oslaví kulatiny
Sbor dobrovolných hasičů Horní Domaslavice připravuje oslavy 90. výročí svého založení. Akce se uskuteční v sobotu v areálu hasičské klubovny na Podlesí. Program začne ve 13 hodin soutěží v požárním útoku, poté zahraje k poslechu country kapela. V 15.30 hodin bude připravena ukázka prvovýjezdového vozidla z Nošovic, ve 20 hodin začne večerní zábava se skupinou Sauna band. V průběhu dne budou mít zájemci možnost se projet v automobilových veteránech, na své si přijdou také děti.