V Polárce se bude bruslit i s Mikulášem
Lidé mají možnost zabruslit si v hale Polárka ve Frýdku-Místku. Veřejné bruslení je v sobotu na programu od 17 do 18.30 hodin, ráno od 8.45 do 9.45 hodin chystají pořadatelé bruslení rodičů s dětmi. V neděli dopoledne si pak návštěvníci užijí akci s názvem Mikuláš na ledě, čeká na ně bruslení s Mikulášem, čerty i anděly, výtvarný koutek, pohádkové písničky a sladké dárky. Akce, která je určena pro děti do 11 let s doprovodem, se koná od 9 do 10.30 hodin. Vstupné je netypické – buď jeden kilogram sběrného papíru, nebo tři kusy nevratných skleněných lahví, popřípadě tři kusy PET lahví od dvoulitrových nápojů. Další variantou jsou vyřazené baterie. Bruslí se pak ještě vpodvečer, a to od 17 do 18.30 hodin. Devadesátiminutové veřejné bruslení vyjde na 40 korun, děti do 140 centimetrů zaplatí o desetikorunu méně, rodič s dítětem vytáhne z peněženky za rodinné bruslení celkem 50 korun. Doprovod zaplatí 30 korun. V hale Polárka je také možnost půjčit si brusle za 50 korun, případně si ty své nechat za 40 korun nabrousit.

Knihovna chystá literární večer
Poslední literární večer připravuje třinecká knihovna. Akce se uskuteční v sobotu od 19 hodin v Café Čítárna, návštěvníci se můžou těšit na Kateřinu Kováčovou, Radka Fridricha, Dana Jedličku a Rudy Horvat Trio. Vstupenky vyjdou na 50 korun.

Třinecké náměstí hostí Mikulášský jarmark
Voňavé perníky, adventní věnce a další sváteční dekorace navodí v neděli na náměstí Svobody pravou předvánoční atmosféru. Od 10 do 18 hodin se zde bude konat tradiční Mikulášský jarmark. Lidé se můžou těšit například na vystoupení Adama Mišíka s kapelou, společné zpívání koled s Vánočním triem Michala Michny, můžou se projet koňským spřežením, na děti čekají „čertovské" hrátky, vyzkoušet lze i „andělskou" cukrárnu či „mikulášskou" fotobudku. Po setmění bude v 16:30 hodin slavnostně rozsvícen vánoční strom. Během celého jarmarku budou dětem i jejich rodičům k dispozici vánoční dílničky.

Ovečkový bazar pomůže dobré věci
O víkendu vyvrcholí adventním ovečkovým bazarem v hotelu Sepetná v Ostravici charitativní projekt "Každá ovečka se počítá". Ten organizuje Rekreační centrum Sepetná, a to ve spolupráci a pod záštitou Handicap centra Škola života Frýdek-Místek. Všechny darované ovečky si lidé budou moci zakoupit v neděli od 9 do 13 hodin v prostorách hotelu Sepetná. Od dárců se sešly stejně jako loni ovečky, které jsou vlastnoručně vyrobené různými technikami a z různých materiálů. Kupující zároveň podpoří přání Aleše Křenka z Ostravice a jeho kamarádů z denního stacionáře, kterým bude věnován výtěžek z prodeje oveček na zakoupení různých pomůcek a společný výlet do Beskyd. Z výtěžku prvního ročníku byl zorganizován výlet na Lysou horu. Do dneška je také možné vybrat na stránkách soutez.sepetna.cz nejhezčí ovečku. Vítěz hlasování bude odměněn víkendovým pobytem v RC Sepetná.

Chata Prašivá zažije besedu
Chata Prašivá hostí v sobotu besedu „Pěšky kolem světa". Od 18 hodin se o své zážitky podělí Petr Hirsch, jenž má za sebou více než 16 tisíc kilometrů pěšího putování k poutním místům křesťanství. Poutavé vyprávění doplní promítání autorských fotografií. Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na obnovu chaty Prašivá.

Laši se vydají na Prašivou
Aktivita spolku Království Lašské neupadá, již v neděli se uskuteční další akce, kterou pořádá. Tentokrát jde o 7. MikuLašský výplaz na Prašivou. Kdo má zájem přidat se, měl by vědět, že odjezd je vlakem v 8.33 hodin z Frýdku-Místku do Hnojníku, odtud se družina vydá v 9 hodin přes Komorní Lhotku na Prašivou. Sraz všech, i těch, kdo přijdou odjinud, je kolem poledne v turistické chatě. Tam se účastníci občerství a potom se vydají na zpáteční cestu přes Kohutku do Vyšních Lhot k Maryčce a k autobusu.

Lučinu potěší tradiční jarmark
Vánoční jarmark v Lučině potěší obyvatele obce a okolí také v letošním roce. Tradiční akce se uskuteční v sobotu, a to na náměstí. Bohatý program odstartuje ve 14 hodin, kdy za hudebního doprovodu Vladimíra Nytry a Milana Michny bude zahájen prodej ve stáncích na náměstí a v budově školy. O půl třetí odpoledne jarmark slavnostně zahájí starostka Dagmar Veselá, následovat bude sváteční slovo otce Jana Vechety. V patnáct hodin se chystá vystoupení žáků ZŠ v Lučině, později bude připraveno pěvecké vystoupení Nely a Natálie Žákových, chybět nebude ani překvapení pro nejmenší. V 16 hodin se představí skupina Iršava, návštěvníci jarmarku se zároveň dočkají rozsvícení vánočního stromu. V 17 hodin bude připraven vánoční program skupiny Šajtar. Celým programem bude provázet ředitelka školy Ilona Racková. Zájemci si budou moci zakoupit vánoční drobnosti, pořadatelé slibují také ochutnávku dobrot u prodejců ve stáncích, ale i ve školní jídelně.