Soutěž představí tvůrce krátkometrážních filmů
Nová scéna Vlast ve Frýdku-Místku v sobotu hostí 36. ročník legendární soutěže krátkometrážních filmů Beskydský ještěr. Diváci mohou zhlédnout více než 10 snímků v kategoriích Hraný film, Dokument, Reportáž, Animovaný film a Videoklip a společně s porotou se podílet na vyhlášení vítězů. Pro filmové fajnšmekry je připraven i filmový workshop z dílny zkušené televizní moderátorky Marty Pilařové.

V obci oslaví dožínky
V Horních Tošanovicích se v sobotu konají dožínky. Program začíná ve 13 hodin dožínkovým průvodem a předáním věnce hospodáři. Od 14 hodin zahraje dechová hudba, představí se také folklorní soubory z Polska, Slovenska a Srbska. V devět večer přijde na řadu ohňostroj. Po celou dobu dožínek je zajištěné občerstvení a atrakce pro děti.

Na hradě se bude pít víno a zpívat
Hrad Hukvaldy bude v sobotu místem konání akce s názvem Vinobraní s cimbálovou muzikou. Vystoupení se uskuteční od 11, 13 a 15 hodin, ve všech případech bude cimbálová muzika Slezan hrát šedesát minut.

V Kunčicích bude den obce
Fotbalové utkání, nafukovací atrakce, vystoupení dětí i dobré jídlo. Kunčice pod Ondřejníkem pořádají v sobotu den obce v areálu MŠ a ZŠ Karla Svolinského. Představí se Městská dechová hudba Nový Jičín, kapela Santhippa se svým progresivním rockem a Neo Chess Sunny Rock 'n' Roll band. Vystoupí i školní sboristé, sólisté, Dolňánek, CM Ondřejníček, Malý Radhošť nebo Komorní soubor Věry Kičmerové. Taneční představení předvedou žáci Martina Matýska. Příznivce sportu čeká fotbalové utkání mezi horním a dolním koncem, kunčický víceboj, aquazorbing, cornhole nebo snag golf. Přichystány jsou i velké nafukovací atrakce a tradiční občerstvení od místních spolků.

Zájemci navštíví památky zdarma
Město Frýdek-Místek se i letos připojí ke Dnům evropského dědictví. Zájemci budou moci v neděli od 14 do 17 hodin zdarma navštívit vybrané památkové objekty. V některých se uskuteční i koncerty duchovní hudby. Ve Frýdku bude zpřístupněna bazilika Navštívení Panny Marie, kostel sv. Jana Křtitele, evangelický kostel a Muzeum Beskyd Frýdek-Místek. V Místku bude lákat k návštěvě kostel sv. Jakuba a kostel sv. Jana a Pavla. Připraveny jsou také koncerty. V 15 hodin je ve frýdecké bazilice na programu koncert skupiny Hrozen a v 15.30 hodin vystoupí Catena Musica v kostele sv. Jana Křtitele. Tento kostel bude mít zpřístupněnou kostelní Svatojánskou věž, takže návštěvníci budou moci spatřit město z ptačí perspektivy.

Štramberk se o víkendu ocitne o několik století nazpět
Štramberkem se opět prožene historický duch. Ve městě se uskuteční už 18. ročník Šermířského klání se starodávným jarmarkem. Už od sobotní 10. hodiny si zájemci budou připadat, jako by se probudili o pár století dříve. Ke starodávnému jarmarku na rynku budou hrát historické i country skupiny, jako např. Rabussa, Tolik a Camerata, a šermovat tam budou šermíři ze skupin Allegros, Markus M. Cordiallo, Ordál či Valmont. Od 16.30 hodin vystoupí společně skupina historického šermu v dramatickém představení Hrůzy válek, okolo 20. hodiny odstartuje UV show plná barev a světelných efektů, kterou spustí uskupení Histerky, a návštěvníci se možná dočkají i samotného ďábla, který předvede ohňové efekty. Lidé budou moci nahlédnout také do Radvanické štoly na Horečce, která bude zdarma přístupná v rámci projektu Dny evropského dědictví. Vstupné na zítřejší výlet zpátky do minulosti je dobrovolné.