Vánoční stromy lze po svátcích vidět pohozené u cest nebo v popelnicích. Přitom je stačí pouze odstrojit a odložit u popelnic.

Likvidaci vánočních stromů, které doma opadávají a dělají nepořádek, většinou zajišťuje město. Jejich pravidelný svoz startuje po Třech králích.

V Třinci se mohou odevzdat i přímo v kompostárně. „Svoz vánočních stromků bude prováděn v pondělky od nádob na komunální odpad. Vánoční stromečky můžete odevzdat rovněž na kompostárně firmy Nehlsen na Tyrské,“ uvedla mluvčí Třince Šárka Szlaurová. Svoz vánočních stromů ve Frýdku-Místku bude probíhat každou sobotu. „První svoz proběhne v sobotu 13. ledna, následně pak v sobotu 20. ledna a 27. ledna,“ řekla pracovnice Frýdecké skládky.

„Vánoční stromy jsou sváženy na kompostárnu, kde jsou štěpkovány a následně využity při výrobě kompostu, proto je třeba důkladně odstranit všechny vánoční ozdoby včetně závěsných háčků. Vánoční stromky je vhodné odložit ke kontejnerům den před plánovaným svozem, aby nedocházelo k jejich hromadění v průběhu celého týdne. V loňském roce se svezlo téměř 15 tun stromků, což je o pět tun více než před dvěma lety,“ vysvětlila mluvčí magistrátu Jana Matějíková.