Hrad Hukvaldy otevírá brány

Nejen slavnostní historický průvod a šermířské souboje budou lákadlem zahájení letošní sezony na hukvaldském hradě, které se uskuteční 31. března, přičemž doprovodný program startuje v 11.15 hodin. Velikonoční neděle 1. dubna se na hradě ponese v duchu šermu, historického tržiště a řemeslných dílen pro děti. Vše odstartuje v 10 hodin.

Do pivovaru pojede mimořádný vlak

Tento pátek 30. března vyjede mimořádný vlak do pivovaru Radegast v Nošovicích. Ve vlaku bude zajištěno občerstvení formou roznášky. Mimořádný jízdní řád je uveden na webu www.slezskyzeleznicnispolek.cz. Součástí jízdenky je exkurze do pivovaru Radegast v Nošovicích. Jízdné je od 170 korun.

Úspěšný tanečník pořádá workshop v Třinci

V sobotu 31. března přijede do Domu dětí a mládeže v Třinci jeden z nejznámějších českých tanečníků J. K. Sanchez, který se prosadil i v zahraniční scéně. Choreograf Superstar nebo Hlasu Československa, lektor mnoha mezinárodních kempů se také herecky angažuje, například v seriálu či ve westernovém filmu. V Třinci pořádá workshop tanečních stylů hip hop a house. Poté bude následovat seminář o tanci. Akce začíná ve 12 hodin. Cena workshopu, který zahrnuje tři lekce, je 490 korun.

Na Oldies Retro párty zazní nejznámější hity

Tuto sobotu proběhne v třineckém Tesla Music clubu Oldies Retro Párty – 80´s, 90´s, Milenium. Večer plný kvalitní hudby tehdejších dob. Celým večerem bude provázet, moderovat a hrát Oldies hity na přání Ostravská legenda DJ David Bittner. DJ David Bittner začal hrát v roce 1987, kdy následující rok 1988 absolvoval přehrávky pro ostravský region a stal se nejmladším placeným DJem s licencí na severní Moravě. Akce začíná ve 20 hodin. Vstupné je padesát korun.

Ve faunaparku se budou hledat velikonoční vajíčka

Faunapark Frýdek-Místek pořádá tuto sobotu od 16 hodin akci Hledání velikonočního vajíčka ve Faunaparku. Volná prohlídka parku bude spojená s hledáním velikonočního vajíčka. Ten, kdo najde vajíčko, dostane drobnou sladkost. V rámci akce bude výtvarná dílnička – malování voskovkami na kameny. Své výtvory si budou moct návštěvníci odnést domů. Park alespoň na odpoledne ožije několika zvířátky. Přijede zde slepička holokrčka Eržika spolu s kohoutkem holokrkým Gertrudou.

Také na zámku se připravujína Velikonoce

V neděli 1. dubna mohou zájemci zažít sváteční den na zámku ve Frýdku-Místku. Návštěvy výstav Leopold Parma, Masožravé rostliny nebo velikonoční Zámecká kaple svaté Barbory doplní přednáška se studijní výstavou v Zeleném domě muzea s názvem Veselé Velikonoce. Výstava bude přístupná od 14 do 17 hodin zdarma po vyzvednutí vstupenky na zámku. Doprovodná prezentace přiblíží regionální zvyky, obyčeje a pověsti, které se váží k období Velikonoc.

Fryštát zahájí sezonu módní přehlídkou

O Velikonoční neděli zahájí zámek Fryštát novou návštěvnickou sezonu, a to v módním stylu. Zejména dámy jistě zaujme módní přehlídka napříč několika slohy. Kostýmované budou jak divadelní prohlídky zámeckých komnat, tak na závěr se uskuteční defilé jednotlivých kostýmů s komentářem. Pokud to počasí dovolí, budou moci návštěvníci před hlavním vchodem zajít na c. k. poštovní úřad nebo se vyfotit v kostýmu. Atmosféru doplní opět kočárové jízdy zámeckým parkem. Akce Zámek v proměnách času se uskuteční v sobotu a první prohlídka začne v 10 hodin.

Velikonoce na Pustevnách

Nejen ve městech a obcích na Novojičínsku, ale také v oblíbeném beskydském středisku Pustevny se budou slavit Velikonoce. V neděli a v pondělí na návštěvníky čeká velikonoční zajíc, připraveny budou zajdovy soutěže pro děti, v nichž si budou moci vyzkoušet svou zručnost a obratnost při plnění velikonočních úkolů. Chybět nebude ani kreativní dílnička, kde si budou moci děti v doprovodu svých rodičů nazdobit vajíčka nebo si vytvořit zajíčka či další výtvory s jarními motivy. V horní stanici lanovky se budou podávat také velikonoční speciality.