Nejdříve však přijde na řadu velká odstavná plocha pod estakádou v centru města. Dosud na ní zdarma parkovaly kamiony, nyní je mají vystřídat osobní automobily a dodávky z blízkého sídliště. Frýdek-Místek totiž získal plochu do svého vlastnictví, a proto se nyní chystá k její proměně na plnohodnotné parkoviště.

Práce na úpravách dopravního značení by mohly začít ještě na jaře tohoto roku. Radnice myslela také na pěší propojení z plochy pod estakádou směrem k frýdeckému náměstí, intenzivně proto připravuje znovuobnovení staré pěší trasy po kamenných schodech vedoucích až na Těšínskou ulici pod magistrát.

Briefing před částečným zprovozněním obchvatu Frýdku-Místku (D48), 20. prosince 2022, Dobrá.
Obchvat Frýdku-Místku je „top“ projekt, na který čekaly generace

Podle pár let staré studie chybí ve Frýdku-Místku přes tři tisíce parkovacích míst. Hledají se proto další plochy, kde by mohly nová místa vzniknout. V přípravě je také výstavba parkoviště u prodejny Tesco na sídlišti Slezská. Na nevyužitém pozemku tam má vzniknout stání pro asi 40 aut.

Od října loňského roku byl navíc ve městě spuštěn nový systém parkování. Na jednom z dosud nejvytíženějších parkovišť u polikliniky v Místku je nyní podle obyvatel mnohem jednodušší zaparkovat. V přípravě je také rezidentní parkování na sídlištích.