Krajský policejní mluvčí Stanislav Sobol upřesnil, že si toto opatření vyžádala situace, které se udála v sobotu 25. července na silnici 1/11 v obci Čadca – část Podzávoz. „Poškodil se zde silniční most přes železnici. Z důvodu uzávěrky mostu pro nákladní dopravu jsme byli slovenskými kolegy požádáni, abychom upozornili řidiče kamionů a nákladních vozidel, že průjezd přes hraniční přechod Svrčinovec není v současné době možný,“ vysvětlil policejní mluvčí Stanislav Sobol.

Tranzitní doprava je vyřešena dopravním značením již od Českého Těšína až do Frýdku-Místku. Objízdná trasa byla vyznačena už v pondělí 27. července i na jiných úsecích silniční sítě. „Hraniční přechody na Bílou, Makov, Bumbálku a další jsou možné přechody v severní části hranice se Slovenskou republikou,“ doporučoval Sobol.

Jak dále dodal, menší problém v dopravě může nastat v důsledku rekonstrukce silnice č. 1/57 mezi Novým Jičínem a Valašským Meziříčím. „I na tuto situaci jsou ovšem policisté připraveni,“ uklidňoval vedoucí krajského odboru služby dopravní policie Jiří Zlý. Uzavírka mostu a silnice 1/11 v Čadci by měla trvat několik týdnů. „Slovenští kolegové nám přislíbili, že o případném ukončení – nebo omezení uzavírky nás budou průběžně informovat,“ uzavřel Sobol.