Deník se v neděli v ulicích města ptal lidí na to, jak vnímají předvolební kampaň a jak dalece je ovlivňuje. „Já o politiku nemám zájem, mám své roky," prohlásila 82letá Julie. Celé jméno nechtěla prozradit, připustila však, že poutače na náměstí Svobody ze zvědavosti pročítá.

Nevolí

„Já jsem stará Místečanka a znám tu hodně lidí. Když tam vidím nějakého známého, tak se tomu divím," usmála se důchodkyně. Jinak ale podle svých slov komunální volby nijak neřeší a rozhodla se, že volit nepůjde. Devětatřicetiletou Janu Č. nepřekvapuje, že na náměstí míjí samé podobizny kandidátů.

„Jsou volby, takže je jasné, že tu budou politici. Neštve mě to a nijak mě to neovlivňuje," shrnula.

Image

Šestadvacetiletý Jiří z Frýdku-Místku, který odpočíval na lavičce na místeckém náměstí, naznačil, že na veřejném prostranství mu kampaň nijak nevadí.

„Politici se samozřejmě chtějí dostat do povědomí lidí. Je to jejich reklama, jejich kampaň, kterou si zaplatili. Já se na ty poutače dívám, abych věděl, jestli je tam nějaký sympaťák, nebo naopak člověk, který mi nesedí. V dnešní době hraje roli vzhled, image podle toho se rozhoduju," tvrdil.

Hranice

„Dokud to není leták ve schránce, tak mě to fakt neštve," dodal mladík. Letáky bez rozdílu zmuchlá a vyhodí do koše. „Doma už mě to nezajímá," řekl k hranici, po kterou je ochoten politiky tolerovat.

Štefan Mižda z Frýdku-Místku Deníku řekl, že k volbám určitě půjde. Kampaň v ulicích toleruje. „Politici se musí ukazovat, takže to dělají už teď. Jsem s tím smířený. A myslím si, že ti, kteří kampaň vůbec nesledují, by ji neměli ani komentovat. To je můj názor," uvedl 34letý muž. Zajímá ho zejména obchvat města. „To je téma, které v té kampani bude rozhodovat," myslí si.