„Je tam určitý problém na straně zhotovitele, není řádně naplňována smlouva. U takto velkých projektů je to běžné,“ řekla v pondělí redakci třinecká starostka a šéfka Slezského vodohospodářského svazku Věra Palkovská. Podrobnosti k tomu, čeho se spor týká, nebyly zveřejněny.

„V této třetí části ještě nebyla stavba řádně zahájena. Sněm starostů se tím bude zabývat ve středu, problém se musí vyřešit, nic jiného nám nezbývá,“ dodala.

Nic netajíme, tvrdí starostka

Palkovská tvrdí, že zpoždění nemusí být fatální. „Jsme častými hosty na státním fondu a na ministerstvu životního prostředí, ty kroky s nimi projednáváme. Nic netajíme, není k tomu důvod,“ poznamenala s tím, že v této fázi už nelze akci rozdělit na samostatné části. „Projekt musí doběhnout jako celek,“ upozornila.

Slavnostní podpis smluv v třineckém hotelu Steel proběhl už 4. srpna. - přečtěte si také: Na odkanalizování Olše dostali stavbaři 14 měsíců

Krátce nato začaly práce na dvou ze tří úseků. To, že projekt revitalizace má opět potíže, naznačil minulý týden třinecký zastupitel Radim Turek, a to v diskusních příspěvcích k článku na www.frydeckomisteckydenik.cz. - více v diskusi pod článkem ZDE

Pod příspěvky je podepsán jako „Radim“, že je jejich autorem, redakci v pondělí potvrdil.

Více o tématu revitalizace řeky Olše si přečtěte v souvisejících článcích vpravo nahoře.