Kapličku na Ondřejníku, která je oblíbeným místem turistů, čeká od září do konce října výrazná oprava. Měnit se bude střešní krytina a současný plech bude nahrazen mědí a modřínovým šindelem, dojde také k opravě spár kamenného zdiva, schodu ve vstupu do kaple, kompletní interiérové opravě zdiva a výmalbě, kaplička bude mít také nový hromosvod a kovovou bránu.

„Kaplička je od ledna 2019 v majetku města a na její opravu jsme získali dotaci. Věříme, že tento velmi oblíbený turistický cíl bude opět v plné parádě zdobit severní vrchol Ondřejníku,“ doplnila Helena Pešatová, starostka města Frýdlant nad Ostravicí.

Kaple je poměrně mladou stavbou. Byla vystavěna v rámci výstavby nového a moderního horského hotelu Solárka z let 1932–33, který nechali vystavět manželé Oldřich a Františka Látalovi z Moravské Ostravy. Solárka se měla stát moderním hotelem v horském prostředí, který by splňoval všechny požadavky na pohodlný avšak stylový pobyt na horách. A aby majitelé dodali okolí svého hotelu romantičtější ráz, vystavěli v roce 1933 v jeho blízkosti kapli pojmenovanou na počest největšího příznivce turistiky na Ondřejníku prof. Antonína Uřídila z Brna.

Socha sv. Antonína Paduánského se nachází uvnitř kaple, která byla vystavěna z kamene na čtvercovém půdorysu.

Svatý Antonín byl františkánským mnichem, teologem a kazatelem. Narodil se do zbožné šlechtické rodiny, jeho původní jméno bylo Fernandéz, a v 15 letech vstoupil do řádu augustiniánů v Lisabonu. Později žil v klášteře v Coimbře, a získal značné teologické vzdělání.

Ačkoliv slavný hotel Solárka 28. září 2002 vyhořel a jeho trosky byly až ke kamenné podezdívce zbourány, kaple sv. Antonína dál shlíží do údolí a vypráví o bývalé slávě turistiky na Ondřejníku.

Novodobí turisté mohou aktuálně na vrcholu Ondřejníku využít k pohoštění a odpočinku Roubenku Ondřejníček, která pod vrcholem byla vybudována před pěti lety. Ondřejník i přesto, že nefunguje Solárka, je stále oblíbeným místem a turistickou dominantou regionu.