„Před pěti lety jsem přišla na pohovor a byla jsem přijata. Sháněla jsem místo, byla to jedna z možností, ale o práci v BIC jsem měla největší zájem,“ vzpomíná Karolína Košařová. Co rozhodlo? „Bylo to v místě bydliště a navíc ráda pracuju s lidmi.“

„Má to své klady i zápory, ale co se týká této práce, tak mi naprosto vyhovuje, baví mě a naplňuje. Mojí hlavní činností je poskytovat informace návštěvníkům, pracuji za přepážkou pobočky informačního centra ve Frýdku,“ popsala Košařová. Beskydské informační centrum Frýdek-Místek je agenturou pro informace a služby cestovního ruchu.

Sídlí na místeckém náměstí Svobody, další provozovny jsou na Zámeckém náměstí ve Frýdku a ve Frýdlantu nad Ostravicí. „Práce v informačním centru je velmi pestrá, její hlavní náplní je poskytování informací, a to jak osobně na přepážce, tak e-mailovou korespondencí či na telefonické dotazy. Podrobnější informace o atraktivitách města Frýdku-Místku a beskydského regionu nabízíme i prostřednictvím propagačních materiálů, z nichž celou řadu sami vytváříme. Naší úlohou je také propagovat turistické možnosti a cíle na výstavách a veletrzích cestovního ruchu v tuzemsku i zahraničí,“ shrnula Karolína Košařová.

A jak vlastně vznikl Den s průvodcem? „S paní ředitelkou Monikou Konvičnou jsme si sedly a zjistily jsme, že se na to díváme stejně: chtěly jsme město ukázat i z jiné stránky, než jak ho návštěvníci i obyvatelé v běžném životě vnímají. Napadlo nás, že by se to mohlo zkusit na jaře a na podzim. Začalo to jenom jako okruh po Frýdku. Ujalo se to, na první prohlídku přišlo asi 45 osob a ohlasy byly kladné, proto se přidal i místecký okruh a také prohlídka Frýdlantu nad Ostravicí,“ líčila Karolína Košařová.

Bez váhání vyjmenuje všechny zastávky na trase. Podle svých slov byla na každém Dni s průvodcem, a tak má o historii města poměrně slušné znalosti. „Už jsem to prošla tolikrát, že mám pocit, že už to znám. Přesto mne vždy nějaký detail ve výkladu průvodců zaujme,“ smála se 24letá pracovnice BIC. Naznačila, že další zajímavá prohlídka se chystá v období vánočních svátků.