Tak dlouho museli členové bývalého vedení frýdeckomístecké radnice čekat na osvobozující rozsudek. Snad již definitivní.

Obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby a z porušování povinností při správě cizího majetku čelilo 14 bývalých radních a jeden vedoucí úředník. Podle státního zástupce městu způsobili škodu přesahující šest milionů korun, podle rozhodnutí soudu ale skutek uvedený v žalobě nebyl trestným činem.

Areál historické Lembergerovy textilky v Místku bude hostit příští rok FM City Fest, 30. 10. 2023.
FM City Fest se z přádelny bratří Neumannů přestěhuje do Lembergerovy továrny

„Nebyl prokázán žádný finanční profit, který by směřoval od zhotovitele zakázky k některé ze zainteresovaných osob. Chybí tedy nejen úmysl, ale i nedbalost při vytýkaném protiprávním jednání, které tedy nemůže být považováno za trestný čin,“ vysvětlil mluvčí Krajského soudu v Ostravě Igor Krajdl pro server idnes.

Státní zastupitelství může ještě teoreticky podat proti rozhodnutí krajského soudu dovolání k nejvyššímu soudu, to ale jisté není. Stejně jako to, jak se zachovají někdejší radní Frýdku-Místku, kteří se už nechali slyšet, že budou požadovat kompenzace za náklady na právníky a nemajetkovou újmu.