Z údajů v zakázce vyplývá, že nový frýdecko-místecký skatepark má být barevně rozdělen do zón podle náročnosti a má sloužit pro skateboard, BMX a in-line. Vedení města požaduje, aby sportoviště tvořila minimálně streetová část a takzvaný bazén. Chybět nemají minirampy, rádiusy nebo soft box gumová dopadová plocha pro nácvik triků. Součástí stavby bude oplocení, kamerový systém, betonová tribuna s možností pojezdu, zázemí sociální a pro správce nebo uzamykatelné boxy na osobní věci. Areál má být částečně zastřešen, počítá se i s protihlukovými opatřeními. Náměstek primátora Pavel Machala včera sdělil, že hotovo by mělo být spíše ve druhé polovině příštího roku. Předpokládaná cena je 6 až 8 milionů korun.

Zářijová informace, že město konečně našlo vhodný pozemek, potěšila nejednoho skejťáka. Místo v areálu základní školy v ulici Elišky Krásnohorské vyhovuje z hlediska územního plánu, vyskytnout by se neměly ani komplikace s inženýrskými sítěmi. Pro danou plochu mluví i dobrá dostupnost. „Skvělá volba. I naše město si zaslouží skatepark nové generace. A pokud s tím souhlasí i přilehlá škola, tak rychle do toho," komentovala na facebooku výběr lokality Barbora O. Náměstek Pavel Machala dříve informoval, že ředitel školy se stavbou souhlasil.

Přestože většina ohlasů na sociální síti byla kladná, našli se i uživatelé, kterým se vybrané místo nezamlouvalo. „Proč chcete obyvatelům za každou cenu vzít prostor pro klidné bydlení? Už tak je neúnosný zvýšený provoz po Lískovecké ulici," poznamenala třeba Jana D.

Mladí sportovci zase upozorňovali, že o skatepark usilují už řadu let, během kterých zažili nejedno zklamání. Dříve využívali překážky pod estakádou, což skončilo s její opravou. Od té doby jim jako provizorní skatepark slouží prvky v místeckém areálu bývalého dopravního hřiště. Tam měl stálý betonový skatepark vyrůst původně, projekt ale loni zhatila petice obyvatel okolních domů báli se například hluku a nepořádku. Radnice jim vyhověla a se sportovištěm poblíž řeky Ostravice přestala počítat. Začalo hledání vhodného místa, skejťáci tak byli v nejistotě do letošního září.