Kino Kosmos v Třinci od čtvrtku opět otevřelo a pomáhá s dodávkou roušek pro seniory.

Během pár posledních dnů vyrostla v Třinci spousta míst, kde se šije pro nemocnice, azylový dům, domovy seniorů a další organizace. Stále se ovšem najdou senioři, žijící osamoceně, kterým roušky nemá kdo zajistit.

„Nemůžeme promítat, zato pomáhat ano. Proto jsme se rozhodli v městském kině zřídit výdejové místo roušek pro osamělé seniory, kteří si roušku neumí sami obstarat,“ argumentuje Regina Szpyrcová, ředitelka kina. Kino se nachází v centru města a výdejní doba je stanovena od pondělí do pátku v čase doporučeném pro nákup seniorů v obchodě, tedy od 8 do 10 hodin.

„Vyzýváme všechny švadlenky, které ještě mají chuť a sílu pomoci, ať se nám ozvou. Naše uvaděčka Drahuška šije o sto šest, ale protože poptávka je mnohem větší, než je v jejích silách, hledáme i další šikovné švadlenky,“ doplnila ředitelka.

Zájem seniorů o roušky v kině stoupá. „První den jsme rozdali 96 roušek, pak dokonce 276. Bohužel jsme nestihli uspokojit všechny, kteří před kinem ve vyznačených rozestupech stáli. Ale jedeme dál, švadlenky šijí, a my i příští týden budeme vydávat,“ zakončila ředitelka kina.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník