Město totiž nechalo zpracovat urbanistickou studii lokality vedle Nádražní ulice po zbourané továrně na nábytek. Na jejím místě by měly vyrůst domy s osmdesáti bytovými jednotkami, počítá se tu ale i se zázemím pro obchody, služby a množstvím veřejné zeleně. Staré kino i vilka v jeho sousedství by nové bytové zóně měly ustoupit. „Kino ve Frýdlantu nad Ostravicí má více než padesátiletou tradici, patří neodmyslitelně ke společenskému životu města. Navštěvují jej všechny generace občanů, a to nejen frýdlantských,“ konstatovala organizátorka petice za zachování kina Jana Fucimanová. „Kino je téměř posledním z míst, kde lidé mohou strávit svůj volný čas kvalitněji, než posedáváním vhospodách a hernách, kterých je naopak vnašem městě hojnost,“ poukázala. Dodala, že sportovních aktivit město dotuje mnoho, ale ne každý občan je sportovec. „Naopak kulturních příležitostí tu ubývá. Nejdříve město zrušilo památník Ferdiše Duši a teď bourá i kino. Je to nespravedlivé. Vždyť i samotná budova kina má určitě i svou architektonickou hodnotu, přece není nutné všechno staré ničit. Navíc se mají stavět nové byty, přibude občanů, ale město pořád ubírá možností jejich kulturního vyžití,“ rozčilovala se Jana Fucimanová.
„Každé město by si mělo uchovat aspoň některé své tradice, ze kterých dýchá nějaké kouzlo. Ale u nás město šlape po svých vlastních kulturních tradicích. Za vším je jen byznys. Rušit kulturní a historické objekty je podle mne naprosto špatná idea,“ přidala se k petici Eva Řeháková z Frýdlantu nad Ostravicí.
„Prozatím jsem žádnou petici neobdržel, ale doslechl jsem se o ní. Ti, kteří ji organizují, ale vytrhují věci ze souvislostí. Město hledá řešení, které by promítání filmů v budoucnu umožnilo. Jednou variantou je promítání v sále místní základní umělecké školy, který je ještě větší než stávající kinosál. Druhou možností je zřízení promítacího sálu v relaxačním centru Kotelna, což by ovšem bylo možné až v horizontu dvou nebo tří let,“ vysvětlil starosta Frýdlantu nad Ostravicí Jiří Mořkovský (ODS). „Zdejší kino navštěvuje průměrně čtyřicet diváků na jeden film, jsou do toho ale započítány i megahity, které několik představení dokáží vyprodat. Běžný film potom normálně navštíví kolem sedmi diváků,“ vypočítával starosta. „Pokud to město bude moci ovlivnit, viděl bych budoucnost frýdlantského kina spíše v promítání klubových filmů než ve velké komerci,“ zamyslel se Jiří Mořkovský. Město chtělo zrušit kino už jednou před několika lety, tenkrát je ale lidé svými protesty před buldozery uchránili.