Filmy, které se v rámci letního kina v Palkovicích už hrály, si nenechalo ujít opravdu hodně nadšenců kinematografie. Přichystané lavičky byly před tělocvičnou, na kterou se promítá, prakticky pokaždé obsazeny do posledního místa.

Vedoucí kina Aleš Kubala prozradil, že se zatím nehrálo pravidelně jen proto, že se musí doladit problémy se zvukem. „Navíc nabídka filmů pro takovéto promítání, kdy film nedostanete na klasických kotoučích, ještě není dostatečně dobrá,“ vysvětlil vedoucí kina v Palkovicích Aleš Kubala.

Kvůli těmto obtížím se nejspíš nebude hrát pravidelně ani toto léto. „Ovšem až se vše vyřeší, chtěli bychom promítat už každý týden. Letní kino si totiž získalo velkou oblibu. Nejen místní občané si pochvalovali, že si mohli sledování zpříjemnit i zakoupením buřtů a piva. Kuřáci zase ocenili, že je nikdo se zapálenou cigaretou nevyhazoval. V normálním kinosále se jinak samozřejmě z bezpečnostních důvodů kouřit nesmí,“ porovnával Aleš Kubala, jenž neopomenul připomenout ani další významnou výhodu venkovního promítání.

„Jsou to zejména nesrovnatelně nižší náklady, i když licence na zapůjčení snímků stojí stejné peníze. Kromě toho se nemusí vytápět objekt. Odkázáni jsme jen na přízeň počasí,“ dodal Aleš Kubala.