Nyní je vše jinak a s trochou nadsázky lze říci, že návštěvníci tohoto prostoru se v čase vrátí do roku 1905, kdy byla radnice v secesním stylu vybudována. „Nebojím si říci, že na radnici budeme mít reprezentační sál, kdy se opět v dobovém duchu propojí celý prostor kinosálu a obřadní síně. Tím, že zrepasujeme původní zakryté dveře, budeme moci tyto dva prostory operativně dle potřeby oddělit,“ prozradil jablunkovský starosta Jiří Hamrozi. V nových prostorách se budou moci pořádat různé akce, například školní, příspěvkových organizací, ale bez problémů i plesy. Součástí opravy je také oprava parket, filmové plátno bude stahovací, nebudou chybět nové záclony, samozřejmostí je nové osvětlení a opravou prošel i krb, který dominuje jedné ze stěn.

Sál se slavnostně otevře 28. října, kdy si i v Jablunkově připomenou 100. výročí vzniku Československa. „Součástí oslav bude i odhalení plastiky v parku Antoni Szpyrce, bojovníci za svobodu zasadí památeční lípu,“ nastínil starosta s tím, že poté se všichni přesunou do opraveného sálu, kde nebude chybět módní přehlídka z tehdejších let, včetně dobového koncertu.

Oprava sálu přišla na 1,3 milionu korun, přičemž 460 tisíc korun Jablunkov získal z Moravskoslezského kraje z programu na obnovu památek.

Radnice v Jablunkově. Ilustrační foto.
V Jablunkově už mají koalici