Nepřehledný dopravní uzel, ze kterého se odbočuje do Bocanovic, se mimo jiné dočká dvou přechodů pro chodce. „Jeden bude přes silnici mezi autobusovými zastávkami. Od zastávky směrem k Bocanovicím vybudujeme chodník, který bude ukončen druhým přechodem pro chodce. Oba přechody budou osvětleny,“ nastínila starostka Dolní Lomné Renata Pavlinová a dodala, že opravy se dočká i jedna autobusová čekárna, která už má své za sebou. Celkově jsou práce vyčísleny na 1,2 milionu korun, přičemž 90 procent pokryje dotace z Místní akční skupiny Jablunkovsko. „Chceme využít i možnosti a na zbylou částku požádat Moravskoslezský kraj o kofinancování. Za pokus to stojí,“ doplnila starostka.

Co se týká bezpečnosti na zdejších silnicích, pustí se v Dolní Lomné ještě letos do výstavby 1,1 kilometru dlouhého chodníku z centra obce směrem na Jablunkov. Pěší sice mají k dispozici cyklostezku, která však v daném místě nevede přímo podél silnice, a lidé tak chodí po krajnici.

Na cyklostezku se nový chodník napojí u úpravny vody. „Celý úsek nového chodníku musíme odvodnit, postavíme nové veřejné osvětlení, ať vše koresponduje s centrem obce. V daném úseku máme na autobusové zastávce čekárnu jen na jedné straně, proto chceme postavit i na druhé,“ vypočetla Pavlinová. Práce jsou vyčísleny na 7,2 milionu korun, přičemž dotace ze státního fondu dopravní infrastruktury pokryje 85 procent. „Dotace se ale nevztahuje na veřejné osvětlení a dešťovou kanalizaci,“ uzavřela starostka.